אדמה בוערת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

סרטו של לירן שטרית.

צילום קובי שרביט.

בתחילת חודש ספטמבר עלה לאקרנים סרטו החדש של לירן שטרית "אדמה בוערת",

במה עוסק הסרט?

הסרט עוסק בנושא של נוער הגבעות.

מי משתתף ?

נתי רביץ מככב בסרט, לצד יעל לבנטל, ריקי בליך, אסף הרץ, ניר שעיבי ולירן שטרית בתפקיד עצמו.

נתי לוי ולירן שיטרית.צילום קובי שרביט.

תקציר הסרט:

יאיר קגן, נער חילוני בן 17, המתמודד עם יחסים קשים ומורכבים עם אימו, חושש להסתבכות עם החוק כתוצאה מסיטואציה של אלימות שהוא נקלע אליה בבית. יאיר מרגיש שאין לו כלום בחייו, לא הווה ולא עתיד. הוא חייב שינוי וחיפוש בית וסביבה תומכת שחסרה לו מאוד. הוא מחליט לברוח מחייו הקשים בחיפה של שנת 2001 והנסיבות הובילו אותו היישר לעומק השומרון, שם הוא מוצא מפלט ומאומץ על ידי חבורת נערי גבעות אשר הופכים עבורו למשפחה ומצרפים אותו למלחמתם על אדמת הארץ נגד הפלסטינים.

יעל הרץ ואסף הרץ.צילום קובי שרביט.

זהו הסרט העלילתי הראשון שעוסק בנושא המורכב של נוער הגבעות. הסרט מלווה במוסיקה דרמטית מקורית, אשר הפסקול שלה הוקלט בהונגריה, על ידי תזמורת הקולנוע של בודפשט ("פראזיטים", "משחקי הדיונון" ועוד..), עם עשרות נגנים.

הכול אודות לירן שטרית :

לירן (25), הוא במאי קולנוע, תסריטאי ומפיק ישראלי אשר זהו סרטו העלילתי באורך מלא הראשון. בעבר יצר שלושה סרטים קצרים: "העבר הבלתי נשכח", "נקמה כפולה" ו"בשם הבת" (באורך 40 דקות) שהופץ בשנת 2019 וזכה לתשבוחות רבות.

"בזמנו הוא מספר ,רציתי לספר סיפור התבגרות על נערים אבודים שמחפשים להשתייך ולמצוא את מקומם בעולם", עוד ממשיך ומספר לירן שטרית במאי הסרט. "לקחתי סיטואציה ישראלית ייחודית שקורית רק כאןהתופעה של נערי הגבעות שנלחמים על אדמת ארץ ישראל ומקימים מאחזים בשטחים של יהודה ושומרון, בתקווה לממש חזון משיחי של כיבוש הארץ. זה נראה היה לי מתאים כרקע מרתק לסיפור התבגרות ייחודי שמראה את חוויית התבגרותם של הנערים האלה כפי שהיא נשקפת מעיניו של נער חדש השואף להשתייך ולמצוא את מקומו.

לירן שיטרית,צילום קובי שרביט.

מוסיף שטרית: "בסרטים שלי אני אוהב לעסוק בנושאים מורכבים שמעלים שאלות של צדק ושל שייכות, כשלפעמים קשה לדעת מי צודק ומה הדרך הנכונה לפעולה באותה סיטואציה. זה מאתגר אותי להתעסק בנושאים האלה. אדמה בוערת הוא סרט אנושי המהווה זרקור על אנשים מורכבים שנקלעו למציאות מורכבת המשנה את נסיבות חייהם".

עוד תרצו לדעת:

ההפקה צולמה בשיאה של מגפת הקורונה במשך 22 ימים, בלוקיישנים רבים ברחבי הארץ ובהשתתפותם של עשרות שחקנים ויותר מ- 200 ניצבים. פס הקול של הסרט הוקלט בהונגריה, על ידי עשרות נגני התזמורת הפילהרמונית המקומית.

מיד לאחר הצילומים:

החל שלב הפוסט פרודקשן שעירב אנשי מקצוע מכל העולם: ישראל, ארה"ב, ספרד, הודו והונגריה,

יוצרים

בימוי:                      לירן שטרית       

תסריט:                    לירן שטרית

                              סתיו שליו

צילום:                     קובי שרביט

עריכה:           

מפיק:                    

הפקה בפועל:          סתיו שליו

מוסיקה מקורית:      עומרי להב

מעצב פסקול ומיקס: נין חזן.

שחקנים

הרב עמוס גרונברג: נתי רביץ

יאיר קגן: אסף הרץ

נעמי: יעל לבנטל

לימור, אמא של יאיר: ריקי בליך

יאיר המבוגר: ניר שעיבי

מרדכי, ראש הישוב: איציק סיידוף

88 דקות, עברית. הסרט יצא לאקרנים ב- 8.9.22 בהפצה רחבה לכל בתי הקולנוע בארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »