אירועים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

יש למה ולמי לחכות :

פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021, יחגוג את שנתו ה- 42 ויתקיים בחול המועד סוכות,

בתאריכים 21-24 לספטמבר 2021, רחבי העיר עכו

פסטיבל התיאטרון הייחודי חוזר לאולמות האבירים ולמרחב הציבורי של העיר העתיקה עכו, לאחר שבשנה שעברה התקיים במתכונת וירטואלית בעקבות משבר הקורונה.  

בפסטיבל יופיעו מאות שחקנים ופרפורמרים, שיעלו עשרות מופעי תיאטרון, הצגות רחוב ומופעים חדשים, מתוכם:

  • 8 בכורות שייקחו חלק בתחרות הפסטיבל
  • ·      4 הצגות במה קצרות
  • אירועי חוצות הכוללים עשרות מופעים, הצגות רחוב ואירועים מיוחדים, חינם לקהל הרחב
  • מגוון מופעי לילה

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו:

"אנו שמחים ונרגשים שפסטיבל עכו ה-42 חוזר לבית הטבעי שלו במרחב הציבורי של העיר העתיקה הקסומה של עכו, לאחר שבשנה שעברה הפסטיבל התקיים במתכונת וירטואלית בעקבות משבר הקורונה. פסטיבל עכו מהווה את אחת מאבני היסוד של התרבות הישראלית וידוע ככזה המאפשר במה לכל השקפה ומשמש בית חם להפקות רב תרבותיות וחברתיות ומוקד משיכה ליוצרים מהארץ ומהעולם. מזה 5000 שנים, העיר עכו הינה בית ל- 4 דתות המטביעות בה את חותמן, כאשר הפסטיבל, על צבעוניותו ומורשתו, מטביע את החותמת התרבותית והרב גונית על העיר והמשתתפים בו. אני בטוח שהפסטיבל השנה יהיה סמל לחזרה לשפיות ולאחדות ושמח להזמין את כל עם ישראל לבוא לעיר עכו וליהנות מפסטיבל מרתק וייחודי."

ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית:

"אני נרגשת שפסטיבל עכו, החוגג 42 שנים להיווסדו, חוזר השנה לביתו המקורי והאותנטי בתוך חומותיה המרהיבים של העיר העתיקה וההיסטורית של עכו. פסטיבל עכו מזה עשרות שנים הפך לנכס צאן ברזל תרבותי, אשר מאפשר לכלל אמני הבמה – מחזאים, במאים, שחקנים, רקדנים ועוד, להגשים את החלומות שלהם ביצירה ישראלית מקורית, רב גונית ואחרת. לאחר שנה קשה ומאתגרת לעולם התרבות והתאטרון, אני בטוחה שפסטיבל עכו יציג השנה מגוון רחב של הצגות מרתקות ומעוררות השראה."

ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית:

"אני נרגשת שפסטיבל עכו, החוגג 42 שנים להיווסדו, חוזר השנה לביתו המקורי והאותנטי בתוך חומותיה המרהיבים של העיר העתיקה וההיסטורית של עכו. פסטיבל עכו מזה עשרות שנים הפך לנכס צאן ברזל תרבותי, אשר מאפשר לכלל אמני הבמה – מחזאים, במאים, שחקנים, רקדנים ועוד, להגשים את החלומות שלהם ביצירה ישראלית מקורית, רב גונית ואחרת. לאחר שנה קשה ומאתגרת לעולם התרבות והתאטרון, אני בטוחה שפסטיבל עכו יציג השנה מגוון רחב של הצגות מרתקות ומעוררות השראה."

שלום שמואלוב, מנהל אמנותי, פסטיבל עכו:

"לאחר שנה מאתגרת שאילצה אותנו להעביר את פסטיבל עכו לאון ליין, אני שמח על החזרה למתכונת הרגילה של הפסטיבל ולחוויית התיאטרון הפיזית והמציאותית הקסומה שהוא מציע. משבר הקורונה יצר תקופה מאתגרת לעולם התרבות והתיאטרון ואנשיו, דבר הבא לידי ביטוי בחלק מתכני הצגות התיאטרון, הנותנות ביטוי אותנטי לכל אמני הבמה להביא את עולמם ואת המציאות שלהם כהווייתם. הועדה האמנותית ואני עבדנו ימים כלילות על מנת לאתר ולהביא את ההצגות הכי מעניינות, מרתקות, בועטות ומעוררות שיח לפסטיבל, כדי לייצר חוויה תרבותית חד פעמית לכל המבקרים."

***

פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021, יחגוג את שנתו ה- 42 ויתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 21-24 לספטמבר 2021 ברחבי העיר עכו.

הפסטיבל חוזר לאולמות האבירים ולמרחב הציבורי של העיר העתיקה עכו, לאחר שבשנה שעברה, לראשונה בהיסטוריה,  התקיים במתכונת וירטואלית בעקבות משבר הקורונה.  

פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021- הצגות ואירועים מרכזיים:

גדולות ונצורות 

מחזה-מסע במקום אחד

המגיפה נתנה אותותיה בנפש של כולנו. שנה של סגרים ובידודים בבתים, ושנה של ריבוי קולות מבחוץ. מציאות הסגרים הובילה אותנו לחקור ביטויים שונים של החוויה האנושית בזמן מצור, או צורות כאלה ואחרות של בידוד, ניתוק, או ריחוק חברתי. באמצעות עיון בביטויים ספרותיים, עדויות ותיעוד היסטורי של תגובות אנושיות למצור, ותוך הרכבת משקפיים של ההווה והסתמכות על החוויה האנושית שלנו, ומתוך קריאה וערנות לטקסטים וביטויים פוליטיים ואישיים שנכתבו בתקופת הקורונה, אנחנו בוחנים כיצד אנשים מגיבים לקולות מבחוץ? בציות ואמון, או בביקורת וספק?

ההצגה בוחנת את גבולות הפרפורמנס והפרקטיקה של המצור, מתוך קולאז' של נקודות מבט, תקופות, צלילים, צבעים, ומילים על עיר נצורה ומסוגרת, שבה דמויות שונות מוגבלות בתנועה בגוף או בזמן, בחלל.

כתיבה: בשמת חזן ומשה ולדמן

בימוי: בשמת חזן

קרוי: מעבר ליש ולאין

חייו המדהימים של ד"ר משה קרוי – פילוסוף, מיסטיקן ונביא זעם, גאון ומטורף – שעלה לגדולה בשנות השבעים ומת בנסיבות מסתוריות בסוף שנות השמונים – היו מסע בלתי מתפשר אל האמת, המשמעות והאלוהים, על עוצמתו וסכנותיו. על בסיס כתביו של ד"ר קרוי וראיונות לתקשורת, ההצגה משלבת בין פילוסופיה, דרמה ביוגרפית, סלפסטיק, מוסיקה חיה, מעשי כישוף ותרגילי דמיון מודרך.

יוצרים: נעם רובינשטיין, עודד הירש, יונתן לוי

במאי: יונתן לוי

אני יושב בחדר

ניסוי פרפורמטיבי העוסק ביחסים המורכבים בין האדם לטכנולוגיה. היצירה באה לבחון את הכוחות הפועלים בתוך מערכת יחסים זו, כיצד אנחנו מנווטים בין התועלת הבאה עם ההתמסרות למערכות טכנולוגיות אל מול המחיר הגלוי והסמוי אותו אנו משלמים מהתמסרות זו. היכן ממוקמים הסוכנות האנושית, האינטימית והגוף, שלנו, במציאות בה אינטראקציות חברתיות הולכות ונהיות מתווכות יותר ויותר.

במופע, יפגשו המשתתפים את AVA – שרות בינה מלאכותית המנסה לעמוד לשירותם ולשם כך להבין אותם טוב יותר. המפגש עם AVA יתקיים בחלל וירטואלי משותף ויציע משמעות חדשה לתפיסה של נוכחות, חלל וגוף.

המופע פותח במסגרת עבודת הדוקטורט של דניאל לנדאו באוניברסיטת הלסינקי.

יוצרים: מאת דניאל לנדאו בשיתוף עם אלון אפשטיין ומיכל אופנהיים

רצח בהסכמה

"רצח בהסכמה" פואמה  מאת איריס אליה כהן. נכתבה בעקבות סיפור הירצחה של אסתי אהרונוביץ ז"ל.. הפואמה נוגעת בסוגית האלימות נגד נשים שבקצה שלה רצח. היצירה משלבת גם  מונולוגים דוקומנטרים שנכתבו במרכז למניעת אלימות במשפחה.   הטקסטים מזכירים לנו שאלימות מגדרית חוצה גבולות של זהות, היא קשורה ביחסי כוח, בנורמות חברתיות והיא מאיימת על החירות ועל החופש של כולנו.

מאת: איריס אליה כהן

במאית: חנה ואזנה גרינוולד

בימי כתר

״בימי כתר״ הוא פורטרט פרפורמטיבי, שנשבר במפגש עם הזמן, התנפץ במנסרת המגפה, ובקע החוצה דרך 7 נשים בעשורים שונים לחייהן.

הצופה מוזמן לנוע בתוך מארג עדויות וידאו וסאונד, לבחון דרכן את דופק הזמן והחריטות הטרנספורמטיביות. זהו ניסיון להשאיר גלעד לקולה של נשיות בתקופה הנוכחית. נשיות המבקשת למרות הכל לראות את ההזדמנות לצמיחה בתוך השבר ולתהות על נקודת המפגש בין החיים ליצירה בתקופה של שינוי .

יצירה מאת: לילך דקל-אבנרי וקבוצת פאתוס מאתוס

לפני מי להשתחוות?

חמישה שחקנים בחיפוש אחר תשובה לשאלה עתיקה: מדוע אנחנו כל כך זקוקים לחוק והאם יש דבר כמו מוסר אוניברסלי? דרך רצף של פרגמנטים הלקוחים מרגעים שונים מהספרות, ההיסטוריה והפילוסופיה, הם פוגשים את הרודן, הסרבן, המ קונספט, בימוי ומוזיקה: אילאיל לב כנען

יוצרים שותפים: יאיר סגל ונועה סומר כהן

קלאבשת – אזיקים 

ארבעה נידונים למוות. ארבעה סיפורי רצח שונים. חוקיות משתנה. סוהרת אחת שמשתמשת בכוח שלה על מנת לנסח חוקים חדשים בין המגדרים.

מי אשם? החברה? אישיות האדם? הסללת החברה?

הקהל מתפקד כאורחים של הנידונים למוות. עדים אחרונים של חייהם. במפגש גורלי זה נחשפים הסיפורים השונים של הרוצחים, והניסיון שלהם להיאבק ביצר האלים שניווט אותם בדרכם האחרונה.

ההצגה בשפה בערבית עם כתוביות בעברית.

كلبشات  :

أربعة محكوم عليهم بالإعدام. أربع قصص قتل مختلفة. تختلف الشرعية. سجانه واحدة تستخدم سلطتها لصياغة قوانين جديدة بين الجنسين.

على من يقع اللوم؟ المجتمع؟ شخصية الإنسان؟ ام  تركيبة  المجتمع ؟

الجمهور بمثابة  زوار  المحكوم عليهم بالإعدام. آخر شهود على حياتهم. في هذا اللقاء المصيري ، تُكشف قصص القتلة المختلفة ، ومحاولتهم محاربة غريزة الآلهة التي أرشدتهم في رحلتهم الأخيرة.

تأليف : طارق السيد , ايسي ممانوف نوريل

اخراج : محمد عيد

מחזה: טארק אלסייד, איסי ממנוב

במאי: מוחמד עיד

   TOYZZZZZZ 

ברוכים הבאים למסיבת הכאוס של TOYZZZZZZZZ! חווית מחול ומוזיקה חיה בדיוניסיה של פלסטיק, תנועה וחגיגת רגשות. 

תזמורת הצעצועים של איגור קרוטוגולוב יחד עם תשעה מופיעים-רקדנים יהפכו יחד במטמורפוזה משותפת, כאב לקתרזיס, עצב לכוח, חיים ופלסטיק למוסיקה. 

הקהל מוזמן לקחת חלק בחגיגה, להיזכר בכוח של הילדות בעוצמות של הבגרות, להרגיש, לתקשר ולשחק מעבר לתכתיבי החברה. 

חומריות, קפיטליזם ופופ יהפכו לחומרי גלם של משחק, בו נרפה אל האנושיות הבסיסית, היצרית, עם כל מה שהיא יכולה להציף, בכל מצב.
אולי כך, נצליח יחד להוליד תרבות חדשה, גם אם לזמן קצר.

ועוד ועוד. יש למה לצפות.

מופעי לילה:

במהלך ימי הפסטיגל על בימת הלילה מגוון רחב של הופעות מתחלפות, בין השעות 22:00-1:00

צילומים_ליזו אוחיון מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית, שלום שמואלוב מנהל אמנותי פסטיבל עכו, ראש העיר עכו שמעון לנקרי – יחד עם רקדני ושחקני TOYZZZZ

רקדני ושחקני TOYZZ

ראש העיר עכו שמעון לנקרי יחד עם רקדני ושחקני TOYZZ

קרדיט תמונות + וידאו – אושרי כהן הפקות

אתר פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021: http://www.akko.2207.co.il/

הפסטיבל מתקיים בתמיכת משרד התרבות, מפעל הפיס והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »