אנגלינה עכשיו הספר!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אנג'לינה ג'ולי ואמנסטי אינטרנשיונל משיקות ספר לנוער על זכויות הילדים.

האומנם? ידיעה מרעישה.

אכן אנג'לינה ג'ולי שיתפה פעולה עם תנועת אמנסטי אינטרנשיונל בכתיבת ספר לבני נוער וילדים,

על מה הספר?

הספר סוקר את הזכויות הכלולות באמנת האו"ם לזכויות הילד ומעצים את הילדים להתבטא נגד עוולות.

ואנחנו גם על המפה בהשקתו ?

כן. הספר הושק בנוסח האנגלי שלו בלילה של יום ד' .וצפוי להתפרסם בעוד מבחר שפות.

מי עוד סייע בכתיבת הספר?

הספר נכתב בסיוע של ילדים ונוער ברחבי העולם ותוך התייעצות עם עורכת הדין לזכויות ילדים, ג'רלדין ואן ביורן,שהיא אחת ממנסחות האמנה ההיסטורית שהעניקה לראשונה לילדים מערך זכויות ייחודי משלהם. את הספר מלווה קורס מקוון מיוחד (באנגלית בשלב זה) לילדים שהוא חלק מהאקדמיה המקוונת לזכויות אדם של אמנסטי אינטרנשיונל.

כיצד נוצר הספר?

הספר, דעו את הזכויות שלכם (ודרשו לממש אותן), נוצר מתוך דאגה משותפת מהעובדה שילדים ומבוגרים אינם מודעים לעיתים קרובות  לזכויות האדם של הילדים. משמעות הדבר היא שילדים נותרים פגיעים במיוחד כאשר זכויות אלה מופרות, ללא אפשרות לשפר את מצבם. הספר לא רק מיידע את הילדים לגבי הזכויות, אלא גם מעניק לילדים כלים שיוכלו בתקווה להגן באמצעותם על עצמם ועל אחרים ומצביע על האופן שבו ממשלות ומדינות בעולם אינן שומרות על זכויות הילדים ואינן ממלאות את מחויבותם החוקיות לכך.

מתי נכתב הספר?

הספר נכתב בתקופה שבה ברחבי העולם התקיימו הפגנות בהשתתפות מספרים חסרי תקדים של ילדים, הן ברחובות והן באינטרנט, בין היתר נגד מצב החירום האקלימי, נגד גזענות ונגד אי-שוויון בין המינים.

מהו החזון שהוביל את יצירת הספר?

החזון הוא שכל בני הנוער ידעו ויוכלו לתבוע את זכויותיהם, ללא תלות בזהותם או במקום מגוריהם. 

וכה אמרה אנגלינה גולי:

"לו עמדו הממשלות במילתן, ואילו כל המבוגרים היו מכבדים את זכויות הילדים, לא היה אז כל צורך בספר הזה. לילדים יש זכויות בדיוק כשם שלמבוגרים יש זכויות וחובה שיהיו להם העוצמות והסוכנות האישית כדי לדרוש אותן. 'דעו את הזכויות שלכם (ודרשו לממש אותן)' הוא ספר שחלק מהמבוגרים היו מעדיפים שילדים לא יקראו, משום שהוא יצייד את הילדים בידע שיאפשר להגן על זכויותיהם ועל זכויותיהם של אחרים. ממשלות חתמו על האמנה להגנה על זכויות הילד עוד מ-1989, אך עדיין רבות מהן כלל אינן מקשיבות לקולותיהם של הילדים. בכמה מדינות ילדות צעירות, כבנות תשע, מאולצות להינשא. באופן גלובלי, יותר מ-61 מיליון ילדים אינם זוכים אף לחינוך בבית ספר יסודי, ובשנת 2019 אחד מכל שישה ילדים חי בעוני קיצוני – מספר שעלה משמעותית בזמן המגיפה העולמית. הגיע הזמן להזכיר לעולם את מחויבותו לזכויות הילדים". 

למי מיועד הספר?

הספר מיועד לילדים וילדות מגיל 13 ומעלה, ומפרט את קבוצות הזכויות העיקריות וכיצד הן חלות בעולם האמיתי ביחס למגוון נושאים, כולל חופש הביטוי, שוויון מגדרי וגזעי, בריאות, אקלים נקי וסביבה בת קיימא.  כל קבוצת זכויות תלווה בסיפורים אמיתים של ילדים פעילים שנלחמים כדי להביא לשינוי בכל מקום בעולם, וכן ציטוטים שלהם.

מה עוד נמצא בספר? 

הספר יכלול גם מדריך שיסביר לילדים כיצד לתבוע את זכויותיהם – קיום מחאה, לימוד והסברה, התמודדות עם מערכות החוק ומתקפה על עוולות ואי-צדק בבית, בבית הספר או בקהילה, הן ברמה הלאומית והן ברמה הבינלאומית.

ומילת סיכום של אמנסטי?

"אנו באמנסטי שמחים מאוד לעבוד עם אנג'לינה ג'ולי, עם ג'רלדין ואן ביורן ועם צעירים מרחבי העולם על ספר רב השפעה זה. העולם זקוק לו נואשות מאז שאמנת האו"ם לזכויות הילד העניקה לילדים מערך זכויות ייחודי משלהם", אמרה ניקי פרקר, מנהלת שותפויות ספרים והוצאה לאור באמנסטי אינטרנשיונל.

צילום כריכת הספר -באדיבות אמנסטי אינטרנשיונל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »