ביקורת ספרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

"עד הדמעה האחרונה  – 62 שיעורים מאימא"

ספרו החדש של יובל אברמוביץ'

אימא של יובל אברמוביץ' לימדה אותו לחלום.

בעצם מה מצפים מעיתונאי שקורא ספר חדש (וטוב!) וכל כך חושש להעביר עליו ביקורת. למה? תודה ששאלתם .

זה בגללו. בגלל יובל אברמוביץ . ראשית ועם יד על הלב אני מכורה לספריו ,להרצאותיו ולמי שהוא בכלל, כן כן העיתונאי והסופר, המרצה סופר ומרצה בינלאומי שספריו נמכרים בלמעלה מ20 מדינות, שחקן, מנחה סמינרים וסדנאות. הוא הקים בית ספר לכתיבה, גלריה לאומנות, רשת חנויות לעיר תל אביב, חנות קונספט למגנטים, פתח הוצאת ספרים עצמאית בה פרסם 17 ספרים (ואחד לנועם חורב), גייס למעלה ממיליון וחצי שקלים במימון המון, מכר למעלה מחצי מיליון עותקים מספריו (רק בישראל), מהווה השראה למאות אלפי אנשים, בארץ ובעולם, שהעזו בעקבותיו להגשים את חלומותיהם והגשים בעצמו עוד חלום כשהפך לאבא מסור לשתי בנות. עם השנים הישגיו התרבו, חלומותיו ותשוקותיו התחלפו, א האיש יובל אברמוביץ, . והסיבה השנייה שלא נופלת, העורכת של הספר העיתונאית והמרצה ענת לב אלדר. עכשיו לך תבקר בכנות ולא שיחשדו בך באי דיוק. אז מראש מודה ומתוודה כל מילה בסלע!!

תמר אברמוביץ'  האימא של יובל נפטרה צעירה, יותר מדי צעירה. וגם אמי ,אולי לכן כל כך הזדהיתי אתו, כל כך רציתי גם. להנציח אותה, אבל הוא "תפס ראשון."

תמר האמינה שהכול אפשרי. היא הקפידה להגיד לבנה "כן" כמעט לכל דבר שביקש ורצה. וכך, הוא למד ממנה לא רק לחלום, אלא גם לא לפחד מהחלומות הכי גדולים שלו – העז "לצעוק" אותם לעולם, לשבור מוסכמות חברתיות, להגשים בעצמו עוד חלום כשהפך לאבא מסור לשתי בנות. עם השנים הישגיו התרבו, חלומותיו ותשוקותיו התחלפו.

דבר אחד מעולם לא השתנה: יובל תמיד נשאר הבן של תמר אברמוביץ'.

ם תמר למדה ממנו.
בגיל 60, "אימצה" תמר את תובנותיו של בנה, שהתגלמו בספריו "הרשימה", "הרעיון" ו"ההזדמנות" ויישמה אותן בענק עד שהצליחה להגשים את חלום נעוריה להפוך לדוגמנית. חלומות נעורים על עולם האופנה ומסלולי תצוגות נתפסו בשנות ה-60 כשטחיים. תמר, שהייתה אם חד הורית, ויתרה על תשוקתה והפכה כבר בגיל 20 לגננת. אך החלום, שאותו דחקה כל חייה הצידה, הוסיף לנקר בה. האם, שלימדה את בנה לחלום בגדול, למדה ממנו "לצעוק" חלומות ברשתות החברתיות, הוכיחה שגיל הוא רק מספר והפכה לדוגמנית. היא צעדה שלוש פעמים בשבוע האופנה הישראלי, באירוע הלייף סטייל של הסופר פארם, בשלל הפקות פרטיות של מיכל נגרין, דורין פרנקפורט, דיזל, בקמפיין תכשיטים בינלאומי של המעצבת שנהב עופר ועוד. בגיל 60 אזרה תמר אברמוביץ' את האומץ לתבוע ולפנות מקום גם לעצמה – לעלות על הבמה של חייה בזמן שהיא ממשיכה להיות אם, סבתא, חברה ואישה מלאת חיים ונתינה.

דווקא אז, בשיא ההגשמה, התגלתה בגופה של תמר מחלת הסרטן. עשרה חודשים לאחר מכן, ב-18 ביולי 2019, היא נפרדה מהעולם. בדיוק שנתיים לאחר מותה משיק יובל את ספרו: "עד הדמעה האחרונה, 62 שיעורים מאימא". 62 שיעורים כמספר שנותיה בעולם.

בהלווייתה קרא יובל הספד לאימו ובו שבעה שיעורים שלמד ממנה. ההספד הפך לוויראלי והגיע תוך 24 שעות לחצי מיליון בני אדם. אז החליט יובל לשתף עם העולם את השיעורים לחיים שלמד מאימו.

בנוסף , הקים אברמוביץ' לאחר מותה של אימו את מיזם "קרן החלומות על שם תמר אברמוביץ'" – קרן שתסייע לאנשים מעל גיל 60 להגשים חלומות. מדי שנה יבחר אברמוביץ', ביחד עם ועדה, עשרה חולמים וחולמות אשר יזכו למימון וליווי בדרך להגשמת חלומותיהם. 20 אחוזים מהכנסות הספר החדש יועברו לטובת מימון קרן החלומות.

"עד הדמעה האחרונה – 62 שיעורים מאימא" אותו קראתי בשקיקה הוא לא ספר הנצחה, או הספד. זהו ספר מעורר מחשבה על יחסים, הורות, חברות, חינוך, הגשמת חלומות, אהבה, גבולות, חיים, מוות, אובדן, געגועים, התגברות, המשכיות והחיים שאחרי המוות. זה ספר שיגרום לכם להרהר בשיעורים שלמדתם ושאתם עדיין לומדים מהאנשים האהובים עליכם. זהו ספר חובה לכל מי שיש לו הורים, ילדים, או שניהם.

כמה תובנות תמצאו בספר, ואפילו הרגש שמסתתר בין האותיות הדמעה שזולגת חרש חרש בלי פחד שירטיבו אותך, אבל חודרות כל כך עמוק. כל כך לנימי נימי הלב ולוקחות אותך למסע מרתק.. הייתי אתם בילדות, בבגרות הזוגיות, וההורות. וזה גרם לי שוב לרצות לפגוש אותה את האישה המדהימה הזו. שכל אחד "השוויץ" שהוא ורק הוא חבר שלה.

תמר אברמוביץ' לימדה את בנה לא לקנא, תמיד להגיד' כן', לימדה אותו שיש אנשים שלא כדאי שירקדו אחרי גיל 30, לא לגנוב (מותר לפלח), תמיד לגהץ הכול, להתחשב בזולת, לצלוח את היום ולא את כל החיים ולא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות. אימא של יובל אברמוביץ' לימדה אותו לחלום. ואף פעם לא מאוחר מדי להגשים חלומות.

והוא מגשים והוא זוכר, והוא מנציח "בלי להנציח", ולהמשיך להצליח.

עורכת הספר ענת לב- אדלר כישרון מוכח וידוע.

הספר "עד הדמעה האחרונה – 62 שיעורים מאימא" (228 עמודים) הוצאת "הרשימה", יגיע לחנויות הספרים בתחילת חודש אוגוסט. במקביל הוא יהיה זמין בגרסת שמע, בקולו של יובל ובגרסה דיגיטלית באתר עברית.

לחטוף!

יובל עם אמא תמר

צילומים-ליה-יפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »