ביקור של עוצמה בדו קיום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ציגות של עמותת עוצמה  ערכו ביקור נחומים וחיזוק ידי משפחת ענבתאוי בחיפה
 
בעקבות האירוע המזעזע בו שוב נורה למוות מתמודד נפש בידי שוטר שהוזעק על ידי המשפחה כדי לסייע, יצאה נציגות של עמותת עצמה- משפחות מתמודדים שפועלות בהתנדבות לקידום בריאות הנפש- לביקור ניחומים וחיזוק בבית משפחת ענבתאוי בואדי ניסנס בחיפה.
את האורחות קבלו בהתרגשות רבה בני משפחתו של מוניר ז"ל: אימו, אחיותיו ובני משפחה נוספים. בני המשפחה ספרו על המצוקה הקשה אליה נקלע מוניר שרק בדצמבר שוחרר מאישפוז פסיכיאטרי, טופל תרופתית, אך נותר ללא טיפול עם דכאון חריף. ביום הארוע הטראגי, ניסתה האם ליצור קשר עם גורמי הטיפול בקופת חולים ובבית החולים, ללא הצלחה ואז נואשת, בהבינה שחשוב שיובא לטיפול בבית החולים, הזעיקה את המשטרה. במקום שיילקח לטיפול, מצא מוניר את מותו בירי. 
הוסכם על כל משתתפי הפגישה שמדובר בבעיה שאינה קשורה למגזר יהודי או ערבי, אלא במצוקה משותפת לכל מי שנזקק לשירותי בריאות הנפש: זמינות נמוכה של טיפול, שחרור מוקדם מבית החולים העמוס, לעתים  מוקדם מדי ועוד בטרם המטופל אוזן . חשוב מכל- העדר כתובת וצוות מיומן שיגיע בשעת חרום לסייע למטופל ומשפחתו. העובדה שמגיע שוטר, שאין לו כמובן כלים וידע כיצד להתמודד עם מתמודד בעת משבר נפשי  והופעתו במדים רק מגבירה את הפחדים של המטופל, גוררת טרגדיה למטופל, למשפחתו ולמעשה גם לשוטר שירה באדם חף מפשע, רק בגלל שנדרש לטפל במצב שלא הוכשר לו, נבהל וירה.
 הזעקה שיצאה מהפגישה היא שיש להקים מיד צוותי משבר ואמבולנס נפשי.
המפגש חוצה המגזרים, שהבליט בעיה רחבה, קיבל משמעויות נוספות לאחר שנערך בצומת סמלי של יום השואה, יום העצמאות ותחילת הרמאדן. נציגות עוצמה מתל אביב והמשפחה מואדי ניסנאס נפרדו בחום ועם התחייבות להמשיך ולהיות בקשר.
חברות עמותת עוצמה הציעו את עזרתן ככתובת גם לבני משפחת ענתבאוי וגם למשפחות מתמודדים בחברה הערבית בכלל.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »