בריאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בשורה לנשים המשתמשות בקטטר ומוצרי ספיגה, בשל אי שליטה במתן שתן:

ההשקה שמתוכננת בישראל, בארה"ב ובשוודיה .

מהי הבשורה המרעישה? קבלו :

התקן חדשני, לא פולשני לאיסוף שתן מנשים
צפוי להקל ולשפר חיי מיליוני נשים בעולם 

לפני כעשור, הקים המהנדס, אמיר לניאדו, את חברת Tilla Care יחד עם ד"ר מיכאל קון – רופא שוודי, שפנה ליזמות, לעסקים ולפעילות ציבורית.
החברה החלה לפתח אב טיפוס להתקן איסוף שתן לגברים, אלא שעם ההתקדמות וההצלחה בפיתוח המוצר, הסתבר כי קיים צורך עז יותר למוצר לא פולשני לאיסוף שתן לנשים, בעיקר בקרב קשישות, או נשים שמרותקות למיטתן.
התכנית העסקית השתנתה. והשניים היפנו מאמצים לפיתוח מוליך לא פולשני, לאיסוף שתן מנשים, בליווי רופאים בישראל, מתחומי הגריאטריה והאורולוגיה.

מתחילת הדרך, יוצרו 3 אבות טיפוס של מוצר, עד גיבוש גרסה סופית של ההתקן: UriCap, שקיבל לאחרונה אישור FDA, אישור אירופאי CE, ובישראל – אישור אמ"ר.

ה – UriCap הוא התקן לא פולשני, המיועד לאיסוף שתן, ועשוי מסיליקון רפואי.
הוא מיועד לשימוש חד-פעמי
, כאשר התקן הסיליקון הרך מוצמד לאזור שסביב השופכה של האשה.
ההתקן  מיועד לנשים המסוגלות להטיל שתן באופן ספונטני, ועם זאת, אין להן שליטה על מתן השתן, וכן לנשים המרותקות למיטה, או לכיסא גלגלים.

נשים אלו, ומטפליהן, נתקלים כיום באתגרים לא פשוטים סביב הטיפול במתן השתן. האמצעים הקיימים עד היום מוגבלים רק לחיתולים ומוצרי ספיגה ולצנתר.
הבעיות הכרוכות בשימוש בחיתולים ובמוצרי הספיגה רבות. למשל? יש להחליפם מספר פעמים ביום, והנשים סובלות מסביבה לחה, ואף רטובה, שעלולה לפגוע בשכבות העור הדק והשברירי שלהן. בנוסף, הן אפופות בריח שתן.
גם השימוש בצנתרים בעייתי.הצנתר הוא למעשה קטטר, המוחדר לשלפוחית השתן,

באופן פולשני, לשם לקיחת דגימה, איסוף וניטור נפח השתן. אלא שבספרות הרפואית ידוע כי קטטר השתן אחראי לכ-40% מכלל הזיהומים הנרכשים בבתי החולים!

לעומת זאת, התקן ה-Female UriCap ניתן  לשימוש לאורך כל היממה. יש להחליפו מידי 24 שעות, לפי הוראות היצרן, על ידי מטפל, שעבר הדרכה והכשרה.

לדברי ד"ר ורד חרמוש, המנהלת הרפואית של האגף הגריאטרי בלניאדו: "בדקנו את ההתקן במסגרת מחקר קליני מסודר, עבור נשים במצב סיעודי, המרותקות למיטה, או לכיסא גלגלים. אין ספק כי, שכיבה על חיתול רטוב במשך לילה שלם, היא חוויה לא נעימה. הרטיבות, הריח והקור – פוגעים מאד באיכות החיים. כמו כן, הסביבה הלחה מעלה סיכון לפגיעה בשלמות העור ולהתפתחות פצעי לחץ בהמשך. ההתקן החדש מאפשר שיפור באיכות חיי המטופלות, ואף הקלה על המטפלים, במיוחד במטופלות שמתגוררות בבית". 

מוסיפה פרופ' רחלי דנקנר מנהלת מכון רעות למחקר ופיתוח, בבית החולים השיקומי רעות, הלוקח חלק במחקר לבדיקת בטיחות ויעילות המוצר: "את ההתקן UriCap Female אנו בודקים בהתאם לפרוטוקול המחקר, בנשים המרותקות למיטה, ללא תנודתיות, וחופשיות מדלקות חוזרות בשלפוחית השתן, או מעצירת שתן. מצאנו, כי בעזרת ההתקן, החיתול נשאר יבש זמן ארוך יותר, מה שמשפר את ההיגיינה ומצמצם את מגע העור עם נוזל השתן. יתכן שהדבר מסייע במניעת פצעי לחץ, ויוכל להקל על טיפול בפצעים קיימים. יתרון נוסף במוצר כרוך בכך, את ההתקן החדש יוכל להתקין, לאחר הדרכה מתאימה, כל איש בצוות הסיעודי, ולאו דווקא גורם רפואי שבניגוד לקטטר, שהינו פולשני, ומוחדר על ידי רופא/ה או אח/ות מוסמכת".

סנא עאסלה יאיסן, אחות מוסמכת בבריאות הציבור מחברת טילה קר מדווחת כי ההתקן החדש משפר את איכות הטיפול במאושפזות בבתי אבות ובמחלקות גריאטריה, עם אי שליטה במתן שתן. חוסך מהן סבל ותחושת חוסר אונים.
לדבריה: "בלי להפריז, מדובר בהמצאה משנה חיים. פתרון נוח, המאפשר לצוותים  שמטפלים בנשים, אוטונומיה ועצמאות, בהשוואה לקטטר, שמחייב הוראות רפואיות בלבד, או לחיתולים, על כל חסרונותיהם".

ההתקן החדש יהיה זמין לרכישה בארץ, בארה"ב ובשוודיה, מאמצע אוגוסט, ומיועד לשימוש בעיקר בבתי חולים, בבתי אבות ובמרכזי שיקום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »