זהירות נחשששש!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

במערכת הבריאות נערכים לקראת עונת הנחשים הקרובה

חברת קמהדע הישראלית תספק למשרד הבריאות נסיובי יעודי כחול לבן נגד הכשת הנחשים הארסיים הנפוצים בארץ

ברשות הטבע והגנים מציינים כי הנחשים הם חיות מוגנות ובמקרה של הכשת נחש רצוי לנסות לזהות את סוגו או לצלם אותו אך בכל אופן אין להתקרב אליו יתר על המידה ולא צריך להביאו לבית החולים לצורך הזיהוי

חברת התרופות הישראלית קמהדע המפתחת ומייצרת תרופות במפעל הממוקם בקיבוץ בית קמה שבנגב, תספק גם השנה למשרד הבריאות נסיוב נגד ארס לקראת עונת הנחשים הקרובה (2021). הנסיוב מיועד לטיפול בהכשת שני סוגי הנחשים הארסיים הנפוצים ביותר בארץ, צפע מצוי ואפעה מגוון.הנסיוב של קמהדע מיוצר במתקן ייעודי שהוקם בשיתוף משרד הבריאות ומשם מגיע לכל חדרי המיון בבתי החולים ברחבי הארץ לצורך השימוש באמצעות הזרקה במקרה של הכשה.

כיצד מתבצעת האספקה?

האספקה של הנסיוב מתבצעת במסגרת הסכם שחתם משרד הבריאות עם חברת קמהדע אשר כלל הקמת מערך מתקדם לפיתוח נסיוב נגד ארס הנחשים הארסיים הפעילים בשטחי מדינת ישראל. קמהדע מספקת את הנסיוב למשרד הבריאות בהצלחה מזה כעשור באופן רציף, ובכך מתאפשר כיסוי מלא של הטיפול בהכשות נחשים במדינת ישראל. עונת הנחשים ושיא בהכשות נרשם בדרך כלל בישראל בחודש מאי כאשר על פי הערכות במערכת הבריאות, כ -58% מההכשות מתרחשות באיזור המרכז, כ – 33% בדרוםוכ – 9% באיזור הצפון.

מיהי חברת קמהדע?

קמהדע היא חברת תרופות ציבורית ישראלית שמשרדיה ממוקמים בפארק המדע באזור התעשייה של נס ציונה ורחובות. החברה מתמחה בעיקר בפיתוח תרופות המבוססות על חלבונים המופקים מפלזמה ומייצרת אותן במפעל החברה הנמצא בקיבוץ בית קמה שבנגב. לחברה מגוון תרופות מתקדמות לטיפול במושתלי איברים ומחלות יתום נדירות אשר הוגשו לסל הבריאות לשנת 2022 והיא משיקה בימים אלו בישראל תרופות חדשות לטיפול באסטמה, COPD ואלרגיה.

ישנן הנחיות לציבור מרשות הטבע והגנים?

ההנחיות לציבור ברשות הטבע והגנים כי במידה ונתקלתם בנחש בטיול, אנא, אל תטרידו אותו. שמרו מרחק ותיהנו מתצפית בטוחה. אם נחש נכנס לביתכם או לחצר, פנו למוקד העירוני  106 או הזמינו לוכד נחשים מורשה מתוך רשימת לוכדי הנחשים שקיבלו היתר רשמי מרשות הטבע והגנים,ו הוא יחזיר אותו לביתו הטבעי. ניסיון ללכוד נחש או לפגוע בו מנוגד לחוקו עלול לגרום הכשה.

צילום: קמהדע – חברת תרופות ישראלית ציבורית. צולם במפעל החברה בקיבוץ בית קמה שבנגב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »