בריאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מחר יום ללא עישון!

כמי שבעברה הייתה "מכורה" לחפיסה, ועוד ביקשה רק מקום במטוס מאחור

כי כידוע אלה שמתמכרים קצת קשה להם לעבור טיסה בלי לינוק מהסיגריה.

אז הרשו לעשן במטוס. ומאז גם אני נגמלתי..

הלכנו אצל המומחה בגמילה אהוד אברמסון , מומחה לגמילה מהתמכרויות ומייסד מכון אברהמסון

שנתן לנו עובדות שאולי לא ידעתם. קבלו: 5 עובדות על עישון סיגריות.

.     גירוי משולש כדי ליהנות מטעמים וריחות !

אנשים מעשנים זקוקים לגירוי חזק פי שלושה מזה של לא מעשנים כדי  לחוש באותו טעם או ריח. 48 שעות לאחר גמילה עצבי הטעם והריח מתחילים לחזור לתפקוד תקין.

2.     חשבתם שהסיגריה מרגיעה? 

מעשנים רבים טוענים שלעישון אפקט מרגיע, המסייע בהפחתת מתח וחרדות. אבל מדובר בתפיסה שגויה שנפוצה מאוד: מחקר רחב היקף שנערך בבריטניה מצא שדווקא לגמילה מעישון  יתרונות רבים בהפחתת חרדה, דיכאון וסטרס. הפסקת עישון תורמת גם למצב רוח חיובי, לבריאות הנפש ולאיכות החיים בכלל, בהשוואה למעשנים.

3.     נכס תעסוקתי

לא מעשנים הם נכס תעסוקתי! על פי מחקר שנערך באוניברסיטת אוהיו מעסיקים במגזר הפרטי משלמים, בממוצע, כ-5,800 דולר יותר על כל עובד מעשן. הסיבות: היעדרויות מרובות, ירידה בפריון העבודה, הפסקות סיגריה וטיפולים רפואיים. בארץ, יש מקומות שאוסרים עישון, יש מקומות שמצ'פרים עובדים לא מעשנים ויש חברות כמו בזק, אגד, לוריאל, מולר ויורוקום, שמעודדים באופן אקטיבי את העובדים להיגמל מעישון.

4.     ביטוח זול!

עישון מהווה גורם סיכון גבוה לתחלואה ותמותה, עניין מהותי עבור חשבי הסיכונים בחברות הביטוח. המשמעות היא שחברות הביטוח רואות במועמד מעשן, לקוח "מסוכן". לכן כשמדובר בפוליסת ביטוח, המועמד המעשן ייאלץ לשלם פרמיית ביטוח גבוהה בהרבה מזו של מועמד שאינו מעשן.

5.     נמצא הזמן האבוד!

מפתיע כמה זמן מתפנה לאנשים שנגמלים מעישון. רבים מספרים שלפני הגמילה היו עסוקים כל הזמן בלמצוא הזדמנויות לעשן. שלא התפנו לעסוק בפעילויות מיטביות כמו: קריאת ספרים, זמן איכות עם הילדים, טיולים, ספורט ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פוסטים נוספים

הגיבור שלנו ושל כולם.

יד על הלב .את איתי פולישוק השחקן (המצוין) אני מכירה עוד כשהיה "ילד פלא" . עקבתי ,ואהבתי לראות אותו רוקד סטפס ,בקלילות,

קרא עוד »

נשאר הפלא.

יד על הלב .את איתי פולישוק השחקן (המצוין) אני מכירה עוד כשהיה "ילד פלא" . עקבתי ,ואהבתי לראות אותו רוקד סטפס ,בקלילות,

קרא עוד »

האטרקציה של הקיץ!

התקיים אירוע  השקה מוצלח מאוד של  פארק  דרגון לנד –  האטרקציה הגדולה בישראל הקיץ הזה. אל האירוע הגיעו סלב וילדיהם ביניהם גם

קרא עוד »

סגירת מעגל בסלוניקי.

התרגשות רבה נרשמה השבוע בסלוניקי .כשהאוניה "קראון איריס" של חברת "מנו ספנות" עגנה בנמל סלוניקי ביוון כשעל סיפונה כ-1750 נוסעים, ביניהם רבים

קרא עוד »