בשורה מרגיעה לחולים האונקולוגים ברחבי העולם*

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מחקר ראשון מסוגו בעולם של חוקרי מרכז דוידוף בבי"ח בילינסון, בדק את הקשר בין חיסון קורונה לחולים אונקולוגים תוך כדי טיפול

פרופ' סלומון שטמר, מנהל יחידת מחקר אונקולוגיה במרכז דוידוף, בילינסון :״מצאנו שקיימת רמת נוגדנים גבוהה המספקת הגנה מלאה ל 90 אחוז מהחולים האונקולוגים תוך כדי טיפול פעיל כנגד הסרטן״

המחקר הופץ בסוף השבוע האחרון ע"י עיתון Jama ועורר עניין רב בקהיליה הבינ"ל.
————————————————-
לראשונה בעולם נבדקה יעילות החיסון של חב פייזר בחולים אונקולוגים. החוקרים ממרכז דוידוף לטיפול ומחקר בסרטן שבביח בילינסון מקבוצת הכללית פרסמו את ממצאי המחקר המספק לראשונה עדות על יעילות החיסון בקרב חולים אונקולוגים . ממצאי המחקר מצביעים על יעילות גבוהה של החיסון המאפשרת בטחון בקרב 90 אחוז מהחולים האונקולוגים.

המחקר בוצע על 102 חולים אונקולוגים בגיל ממוצע 66 כשהם במהלך מחלה פעילה בעת שהיו בתקופת טיפולים מסוגים שונים ( כימי, ביולוגי וכו)
קבוצת הביקורת מנתה 78 בני משפחות החולים.
שתי הקבוצות קיבלו 2 מנות חיסון של חברת פייזר וחודש לאחר מכן נבדקה רמת הנוגדנים.
פרופ סלומון שטמר מנהל יחידת מחקר אונקולוגיה במרכז דוידוף שבבילינסון: ״בקבוצת הביקורת כל בני המשפחה פיתחו נוגדנים ברמה גבוהה. ובקבוצת החולים האונקולוגים פותחו נוגדנים ברמה גבוהה המספקת מעטפת הגנה אבל נמוכה יותר מרמות של אנשים בריאים.
כלומר, ל 90 אחוז מהחולים האונקולוגים יש מעטפת הגנה של נוגדנים ברמה מספקת ( פחות מקבוצת הביקורת אבל מספקת למתן הגנה). חולים אלו יכולים להרגיש בטוחים!
זו בשורה למיליוני חולים בעולם שיכולים לנשום לרווחה״.
במחקר השתתפו חולים אונקולוגים החולים בסוגי סרטן שונים ( שד, ריאה, מעי גס , מוח ועוד).

זהו המחקר הראשון מסוגו בעולם המצביע על יעילות החיסון.
המחקר פורסם בכתב העת המדעי היוקרתי JAMA oncology ושותפים לו ד"ר אמיר מסארוה ממרכז דוידוף וד"ר נעה אליקים, מנהלת מחלקה פנימית ה' בבילינסון.
עורכי העיתון המדעי חלקו שבחים לחוקרים על עבודה חשובה ומדויקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »