גבעת שמואל ממחזרת!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני,ותלמידים,ונציגים.

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. היא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

והחידוש? לעירית גבעת שמואל, עירייה שאכפת לה ,ולכן חרטה על דגלה את נושא מפעל המיחזור.

לפיכך התחדשו התושבים בעיר במפעל המחזור של תאגיד מ.א.י, מרכז המבקרים מהמתקדמים והחדשניים בעולם למיחזור פסולת אלקטרונית, הגיע לגבעת שמואל והוצב בבית הספר מורשת זבולון. ראש העיר יוסי ברודני, הגיע יחד עם מנהל אגף שפ"ע נועם ארוילי, מנהל אגף החינוך מוטי סגל ומנהלת משאבי חינוך לימור אונגר, כדי להנות מקרוב יחד עם הילדים מחווית המיחזור, מהמיצגים ומהפעילות הייחודית במתקן. תלמידי שכבת ד' מכל בתי הספר היסודי בעיר, הביאו עימם פסולת אלקטרונית חשמלית ביתית, ועברו מסלול חוויתי המדמה את מפעלי המיחזור לפסולת חשמלית הקיימים בישראל ובעולם. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש הומחשה לתלמידים חווית המיחזור. להבנת תהליך המחזור וחשיבותו, כולל סדנת אקו-מיוזיק ושחקן שטח.

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני: נשא דברים והוסיף: "גבעת שמואל הינה אחת הערים הירוקות המובילות והממחזרות בישראל." אנו שמחים על הפעילות הנלהבת של תלמידנו בבתי הספר ושל תושבינו בעיר בנושא מחזור ואיכות סביבה, המביאה לשינוי משמעותי בקהילה ולתפיסה מחודשת של צריכה ופסולת אלקטרונית. אנו מודים לתאגיד מ.א.י על שיתוף הפעולה ולתלמידים שלקחו חלק בתהליך חשוב וחינוכי זה. יחד, נמשיך לפעול לקידום יוזמות נוספו בעיר מסוג זה, על מנת לשמור על עתידנו, על עתיד ילדנו ועל עירנו נקייה, ירוקה ומטופחת.".

ראש העיר הממחזרת.

התושבים יכולים כמובן למחזר פסולת אלקטרונית לאורך כל השנה. ברחבי גבעת שמואל מוצבים מתקנים לאיסוף פסולת אלקטרונית וסוללות, ובנוסף ניתן להזמין שירות פינוי של פסולת חשמלית גדולה ממדרכות הבתים. מיקומי נקודות האיסוף, לינק להזמנת פינוי פסולת חשמלית גדולה וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר עיריית גבעת שמואל ובאתר תאגיד מ.א.י..

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "הילדים של היום הם דור העתיד. בשביל איכות החיים שלהם, מוטלת על כולנו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי גבעת שמואל, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".

צילומים:תאגיד מ.א.י


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »