הדיאמונד של של אלקבץ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הסרט "מחברות שחורות" בבימויו של שלומי אלקבץ זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר

בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים הפרס ניתן במסגרת תחרות דיאמונד לקולנוע ישראלי תיעודי

שלומי אלקבץ.

הסרט "מחברות שחורות" בבימויו של שלומי אלקבץ זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים. הפרס ניתן במסגרת פרס דיאמונד לסרט הטוב ביותר. פרס נוסף שהוענק לסרט הוא פרס קמינגס, אשר הוענק לז'ואל אלקסיס על עריכה.

רונית אלקבץ ז"ל.

.סרטו החדש של שלומי אלקבץ מורכב מיומני וידאו אשר צולמו לאורך שלושה עשורים במרוקו, בקריות, בתל אביב ובפריז ומחומרי גלם מתוך הטרילוגיה ("ולקחת לך אישה", "שבעה" ו"גט")  שכתב וביים עם אחותו רונית אלקבץ. סרט על אישה מול הזמן המגולל סיפור של אהבה ופרידה.

"נימוקי חבר השופטים: "זוהי ללא ספק יצירה מונומנטלית המורכבת מחומרי תיעוד אישיים של עשרות שנים הנעים ללא גבולות בין הפרטי לציבורי, בין האישי לחברתי, בין המציאותי לבדיוני, ומצליחים להרחיב את גבולות הקולנוע. לכאורה זהו סרט המשרטט דיוקן של אישה, שחקנית ויוצרת גדולה, אך למעשה הוא עוסק במערכת יחסים מלאת אהבה בין שני אחים, שאהבת הקולנוע ותשוקת  היצירה נטועה בהם. הסרט משלב בין הדוקומנטרי והעלילתי, מתוך טרילוגיית הסרטים שלהם, ומציג את מאבקם הבלתי מתפשר בעולם גברי במהותו, ובחתירה לשחרור וחופש. אלקבץ מכניס אותנו הצופים, אל נבכי נשמתו של האמן היוצר המחפש את דרכו אחרי שאיבד את אחותו ושותפתו ליצירה מבלי ליפול לסנטימנטליות ולוויאריזם".

חבורה שכזו.

פרס קמינגס לעריכה מוענק לז׳ואל אלקסיס על הסרט "מחברות שחורות"

נימוקי חבר השופטים: "ז׳ואל אלקסיס לא מפסיקה להפתיע ביצירת הקשרים לא מובנים מאליהם, בין העלילתי לדוקומנטרי, בין תמונה וקול, בין מוסיקה ודימוי, ומצליחה לבנות עולם קולנועי עשיר ומרתק שמשלב בתוכו מציאות ובדיה, רגש, יופי והמון חסד".

בימוי: שלומי אלקבץ

צילום תמונות  פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים: איתמר גינזבורג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »