הלב עוד שם – ערב למשפחות שכולות בתפוצות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

נמצאות בתפוצות. במהלך הערב המרגש הובא סיפורם של הנופלים ותחושת משפחות הנופלים בעת קבלת הבשורה כשהם בחו"ל, חלקם סיפרו על החיים בחו"ל לצד השכול המשפחתי. את הערב כיבדו בנוכחותם בכירי ההסתדרות הציונית העולמית: היושב ראש יעקב חגואל והגב' גוסטי יהושע – ברוורמן, ראשת המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות. השניים נשאו דברים מרגשים למשפחות השכולות הנמצאות בארץ ובתפוצות.

בטקס צפו מאות ישראלים מכל העולם ששרו יחד עם הקהל בארץ והתרגשו לנוכח העובדה כי גם בחו"ל הם חלק מהיום המרגש והמאחד, הכל כך ישראלי – יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

ראש העיר רמי גרינברג ביקש להקריא דברים שכתבה אושרת ברבי אחייניתו של רב טוראי יוחנן נגר, שנפל ב-17.6.82 והוא בן 19 בלבד, "כמה עוצמה יש בעם שחוגג מיד אחרי הבכי. דמעה מהולה בחיוך. עם שחוגג את עוצמתו שלו. חוגג עוד שנה של חיים, עוד שנה של הישרדות. חוגג את היותו עם חופשי בארצו ואומר תודה! תודה ושוב תודה לילדים שהלכו לישון ולא יתעוררו עוד לעולם. הלכו לישון כדי שאנחנו נוכל להיות עם ישראל, במדינת ישראל!".

במהלך הערב הופיעו עדן אלנה, רמי קליינשטיין, יותם כהן, מיטל טרבלסי ומקהלת נווה שיר בניצוחה של ענת דור.

הערב המרגש הופק ע"י מינהל התרבות – צוות היכל התרבות בשיתוף ההסתדרות הציונית העולמית.  סיוע ארגוני מוישל'ה גרשטיין.

אמש במהלך הערב התקיימו גם טקסים במרכזים הקהילתיים (מקפ"ת), באולם שרת ובתיאטרון הבית גולדה ע"ש גברי לוי. כל האירועים בהשתתפות קהל עפ"י התו הירוק .

קרדיט לשכת דוברות העירייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »