המוזיאון מטייל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מיזם ייחודי של מרכז מורשת יהדות בבל יכול להגיע לכל הארץ ולהנגיש מעברה משוחזרת ואת החיים שבה.


מיזם חדש מבית מרכז מורשת בבל באור יהודה מנגיש את סיפורן של המעברות ליישובים ברחבי הארץ. המיזם מאפשר למשתתפים לחיות את המעברה ואת הפרק המשמעותי שלה בתולדות מדינת ישראל.
המיזם כולל מעברה ניידת ובה אוהל על כל תכולתו, צרכנייה משנות החמישים ומגוון הפעלות לגילאים שונים, החל מילדי בית הספר ועד למועדוני גמלאים.
המעברה המשוחזרת חושפת את המשתתפים להווי החיים בארץ ישראל בראשית שנות המדינה, לאווירת המעברות, לחפצים, למנהגים ולרחשי אותה תקופה מכוננת ברמה הלאומית המשפחתית והאישית.

החוויה מועברת דרך מוצגים, סרטונים, סדנאות, איורים ומפגשים עם יוצאי מעברות, סדנת איור עם נורית צרפתי מאיירת הספר "ילדות במעברה" ומפגש עם שחקנית הבית ענת אביעד "נעימה סומך" המספת באופן קומי את סיפור עלייתה וקליטתה בארץ. "רעיון המוזיאון המטייל נולד לפני הקורונה, ולצערנו כמעט הוקפא במהלך השנתיים האחרונות. לאחרונה השלמנו פיילוט מוצלח וכעת לקראת יום העצמאות אנו יכולים להגיע עם המעברה המשוחזרת שלנו לכל מקום שיידרש ובכל פורמט", אומרת עליזה דיין חממה, מנכ"לית המוזיאון.

סרטון המחשת סדנת האיור:   https://youtu.be/pMiIep-r0Dc
צילומים-גינת סלמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »