הנאהבים והנעימים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

"הנאהבים והנעימים"

מאת מוטי לרנר וישראל זמיר

על פי הסיפור "השניים" מאת יצחק בשביס-זינגר

תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר

עיבוד בימתי קסום לסיפורו הקלאסי של חתן פרס נובל, יצחק בשביס-זינגר.

יד על הלב! אני מאוד מאוד אוהבת את בחירת הרפרטואר של תיאטרון בית לסין. שאפו ענק לציפי פינס על הדבקות במטרה והבחירה הנכונה, ולכל העמלים לצידה.

מי חשב שהסופר הנערץ חתן פרס נובל יצחק בשביס- זינגר שכתב את הסיפור "השניים" לפני כך וכך שנים, הקדים את זמנו.

ידידיה ויטל ,וניב ניסים, זיסל ועזריאל.

המחזה המרתק מספר את סיפור אהבתם המופלא של זיסל ועזריאל, שני תלמידי ישיבה צעירים מעיירה קטנה בפולין. כשזיסל מתחתן, אביו, רב הישיבה, דורש ממנו להיפרד מהלימוד הצמוד בצוותא עם עזריאל ולדבוק אך ורק באשתו הטריה. עזריאל נמלט מאימת החתונה המיועדת גם לו ללובלין הרחוקה, אך עד מהרה מגלה שזיסל נטש את אשתו, לבש את בגדיה ונמלט אחריו. הם מנסים לחיות ביחד בסתר, אולם אינם מצליחים להתיר את הסתירה שבין אהבתם האסורה לבין אמונתם. 

ישבנו מרותקים ,צוחקים, קצת נרגשים. ונפעמים. בקיצור הסיפור הקלאסי בגרסה מודרנית, צבעונית ומשעשעת, בשילוב קטעי מחול. אין שם שתבחרו מן הקסט שלא מגיע לו מחיאות כפיים. אבל ובלי לציין כמה שעושים תפקידם ראוי להערכה. זיסלדידיה ויטל, ) במשחק מעולה גורם לך קצת לדמוע, קצת לצחוק, ועושה זאת בשיתוף גם כן במשחק מעולה עם ניב ניסים בתפקיד עזריאל. משחקם משכנע ו הדינמיקה בינם מוכחת ואנחנו מרוויחים משחק מעולה, כדאי לזכור את השמות. עוד בולט. בתפקידו (טוב כולם מעולים)יניב ביטון, הקומיקאי שהתפקיד כמספר שובב וקצת תחמן יושב עליו כאילו נכתב מזמן לדמותו הוא. שאר המשתתפים כפי שציינתי עושים מלאכתם נאמנה כל אחד בתפקידו הוא. חשוב לראות וחשוב עד כמה אנו צריכים לאפשר לכל אדם באשה הוא לחיות את חייו כפי שהוא בוחר. ואין לנו זכות להתערב. גם כשמדובר בחדרי חדרים של החרדים. הסוף אגב מפתיע .

יניב ביטון

ראויים לציון המחזאים מאת מוטי לרנר וישראל זמיר ,הבימוי של עידו רוזנברג, והכוריאוגרפיה המצוינת גם כן של תומר יפרח .והרקדנים עושים זאת ומרחפים ממש. התפאורה: של שני טור, תלבושות: אורנה סמורגונסקי, המוזיקה הנהדרת של אלעד אדר , תאורה: קרן גרנק.

משתתפים נוספים שכפי שצינתי כולם עושים עבודתם נאמנה יורם טולדנו(בתפקיד הרב שהוא גם האב ), וקרן צור, מירי זהבי, דניאל חבקוק, ספיר באומוול, ניב אלבז, שמואל חלפון, אלדר לוי, עומרי סמסון.

צילומים- באדיבות בית לסין.

לרוץ! לא להחמיץ!

עשר בסולם ברק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »