הפרס של מפעל הפיס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

חבר השופטים של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, בראשותו של גיורא רום בחר את "הרשימה הארוכה" של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2021

המועמדים שנבחרו ל"רשימה הארוכה" לשנת 2021 הם:

"הלשון נושלה" מאת: שמעון אדף בהוצאת פרדס
"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" מאת: יניב איצקוביץ בהוצאת כתר
"איך לאהוב את בתך" מאת: הילה בלום בהוצאת כנרת זב"מ
"מקום" מאת: ניצן ויסמן בהוצאת כנרת זב"מ
"תחנות ביניים" מאת: בוריס זיידמן בהוצאת פרדס
"מחר אני יוצא מזה" מאת: מתן חרמוני בהוצאת כתר
"דיאנה ודויד" מאת: שירה כרמי בהוצאת אחוזת בית
"אמונה" מאת: דרור משעני בהוצאת אחוזת בית
"בייבי בלוז" מאת: מרים קוץ בהוצאת משכל

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי: "גאים להוביל את הפרס היוקרתי ביותר בתחום הספרות בישראל ולהעלות על נס את תרומתם החשובה של סופרות וסופרי ישראל לחברה." 

מתוך שמות המועמדים יבחרו חמישה ספרים שיהיו המועמדים הסופיים לפרס ("הרשימה הקצרה"), וזאת לצד הרשימה הקצרה בספר הביכורים. במהלך חודש דצמבר ייבחר מתוכם הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס.

כל אחד מבין 9 הסופרים שנבחרו במסגרת "הרשימה הארוכה" יזכה למענק בסך 20 אלף ₪. חמשת הסופרים שספריהם יבחרו ל"רשימה הקצרה", יזכו למענק בסך 40 אלף ₪.

גיורא רום, יו"ר חבר השיפוט אמר כי:

"ועדת השיפוט הגיעה להסכמה לגבי תשעה (9) ספרים המתאימים ביותר לדעתה להיכלל ב"רשימה הארוכה" לפרס.

יש לקחת בחשבון שהשנה, בשל הקורונה ראו אור פחות ספרים והוגשו כ- 30% פחות מועמדים לפרס.

הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה במענק  על סך כ- 150 אלף ₪ וספרו יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית ובשפה זרה נוספת על פי בחירתו.
בנוסף, ירכוש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מספרי חמשת הסופרים שנבחרו במסגרת "הרשימה הקצרה" ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ."

רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס:

"מפעל הפיס גאה להוביל את המפעל החשוב והיוקרתי ביותר בתחום הספרות בישראל – "פרס ספיר לספרות", אשר הפך ברבות השנים למוסד יוקרתי ומוערך שזוכה להתעניינות רבה, הן בקרב קהילת הסופרות והסופרים בישראל והן בקרב הציבור כולו. מפעל הפיס ימשיך לפעול לקידום עולם התרבות בישראל ולהעלות על נס את תרומתם החשובה של הסופרות והסופרים בישראל לחברה."

דולין מלניק, מנהלת אגף התרבות של מפעל הפיס:
"מפעל הפיס ימשיך להוביל את פרס ספיר עוד שנים רבות וימשיך להשקיע משאבים רבים במטרה לקדם את הסופרים בישראל ואת הספרות הישראלית.

זוהי הזדמנות מצוינת לכל אוהבי הספרים ליהנות מפירות היצירה המופלאים של הסופרות והסופרים בישראל ובכך גם לתמוך באחד מהעוגנים המרכזיים של עולם התרבות הישראלי."

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק השנה זו השנה ה- 21  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »