הקרנבל הסביבתי של תאגיד מ.א.י מגיע לקדימה-צורן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ב-30-31 למרץ מפעל המיחזור- מ.א.י Factory מהמתקדמים והחדשניים בעולם מגיע לקדימה -צורן. המשפחות והתלמידים יביאו עימם פסולת אלקטרונית חשמלית ביתית, ויעברו מסלול חוויתי המדמה את מפעלי המיחזור לפסולת חשמלית הקיימים בישראל ובעולם. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש מומחשת לתושבים חווית המיחזור. המשתתפים נוגעים ורואים כיצד נראה באמת מיחזור פסולת אלקטרונית. בדרך חדשנית זו מקבל כל תושב את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ומיחזור, ואף זוכה לתמורה חברתית וערכית. קרן גרין, ראש מועצת קדימה-צורן: "מזמינים את כולכם לקחת חלק בהפנינג הייחודי".

תאריכים : חול המועד פסח – 30.3 ברחבת מתנ"ס קדימה, 31.3 ברחבת מתנ"ס צורן

בין השעות 9:00-18:00. הפעילות ללא עלות, בהתאם להנחיות התו הסגול ובתיאום מראש.

מועצה מקומית קדימה-צורן ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית ממשיכים לפעול יחד ולהביא לשינוי חברתי-סביבתי ביחס לפסולת הכי מזהמת. בחג הפסח יוצאת המועצה בקמפיין הסברה ואיסוף של פסולת אלקטרונית וחשמלית למיחזור – ״לא פוסחים על אף מכשיר חשמל״, הכולל שילוט חוצות, הסברה במערכת החינוך והפנינג איסוף והסברה חגיגי לכל המשפחה, שיתקיים בחול המועד פסח במשך יומיים.

המפעל למחזור פסולת אלקטרונית מ.א.י Factory "ינחת" בקדימה-צורן ב-30-31 למרץ ויהווה פעילות פופ אפ מהנה עבור המשפחות והמבקרים. האירוע יתקיים בהמשך לפעילות החינוכית שנעשתה בגני הילדים ובתי הספר בנושא הפחתה ומיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות. במסגרתה הילדים למדו על חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית, ופעלו לאיסוף הפסולת, תוך שהם עוברים תהליך חינוכי ערכי, וגם מבצעים אותו בפועל. התלמידים אספו סוללות ישנות, טלפונים סלולריים ישנים ושאר מכשירים אלקטרונים קטנים שכבר אין בהם שימוש, אותם יביאו ל"מפעל המיחזור" הנייד שינחת בקדימה צורן.

התושבים יכולים כמובן למחזר פסולת אלקטרונית לאורך כל השנה. ברחבי קדימה-צורן מוצבים דרך קבע מתקנים לאיסוף פסולת אלקטרונית. מיקומי נקודות האיסוף וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר המועצה ובאתר תאגיד מ.א.י

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. היא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למיחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

קרן גרין, ראש מועצת קדימה-צורן:  "כקהילה, חרתנו על דגלנו את נושא איכות הסביבה והקיימות, ואני מברכת על שיתוף הפעולה המצוין עם תאגיד מ.א.י. כצעד נוסף במכלול הנושאים שהמועצה מקדמת. אנו רואים את העוצמה שבחינוך ובשותפות עם הקהילה, ומזמינים את כולכם לקחת חלק בהפנינג הייחודי.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "תלמידי ישראל של היום הם דור העתיד. בשביל איכות החיים שלהם, מוטלת על כולנו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי קדימה-צורן, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".

קישור לסרטון על הפעילות – https://www.youtube.com/watch?v=3GZlCjKcN2w

להרשמה לפעילות –  https://bit.ly/3cz5U6o

תאגיד למיחזור אלקטרוניקה בישראל האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »