כוחו של הביחד: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומגן דוד אדום בשיתוף פעולה ראשון מסוגו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון ומגן דוד אדום חתמו על הסכם סינוף של מד"א לאוניברסיטה. מטרת ההסכם: לשפר את ההכשרה לפרמדיקים וצוותי חירום, וכן לקדם את איכות המחקר והטיפול הטרום אשפוזי בישראל.

אמש נערך טקס להשקת הסינוף של מגן דוד אדום לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הסינוף האקדמי, בדומה לסינוף שמבוצע עם בתי חולים אוניברסיטאיים, מאפשר לחזק את קשרי המחקר וההכשרה ההדדית בין הגופים. ההסכם כולל תיאום פעילויות בין תכנית התואר הראשון ברפואת חירום בפקולטה למדעי הבריאות של האוניברסיטה, לבין בית הספר הפרמדיקים של מד"א ברמת גן. בנוסף, הסינוף עתיד לשפר את יכולות המחקר של מד"א ויחשוף את הארגון לקהל בינלאומי רחב יותר באמצעות כתבי עת אקדמיים.


למד"א יש ניסיון בתחומים מסוימים שמהם ארגוני EMS אחרים יכולים להפיק תועלת, כמו הפעלת תוכנית חיסונים המוניים, טיפול באירועים רבי נפגעים וניסיון רב בהפעלת ניידות ALS. סינוף לאוניברסיטת בן-גוריון יספק מנגנון טוב יותר לשיתוף הידע ויכולת הביצוע.

"החיבור בין היכולות והידע של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב לבין מד"א יוביל בוודאי להתפתחויות בתחום רפואת החירום הטרום אשפוזית, ובסופו של דבר, להצלת חיים נוספים. באמצעות סינוף אקדמי זה, אנו נמלא תפקיד מרכזי בשיפור ההכשרה של פרמדיקים שישתמשו במרכז הסימולציה החדש שלנו ומצפים לעריכת מחקרים משותפים" אמר פרופ' דניאל חיימוביץ', נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

מנ"כל מ ד"א אלי בין לוחצים ידיים.

פרופ' אנגל פורגדור, דיקן הפקולטה למדעי הבריאות, הוסיף: "שנים רבות דובר על הסינוף האקדמי של מד"א לפקולטה ובהחלט הוא מברך על הדיונים הטובים שהיו בשנה האחרונה והביאו לחתימת הסכם הסינוף החשוב הזה."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום גאים לחבור בתחומי אקדמיה, מחקר ולימוד האקדמי לאוניברסיטת בן גוריון בנגב – בשיתוף פעולה מיוחד ופורה. החיבור הייחודי בין ארגון ההצלה הלאומי של ישראל לאוניברסיטה המובילה בתחומי הרפואה יחזק עוד יותר את הידע  המקצועי והכלים החשובים שאנחנו מקנים לפאראמדיקים ולחובשים בשטח. אין לי ספק כי שילוב הזרועות יקדם גם את תחומי המחקר שיאפשרו להציל עוד חיים במדינת ישראל ובעולם. אני מודה לראשי האוניברסיטה על שיתוף הפעולה."

ד"ר אורן וכט, ראש המחלקה לרפואת חירום באוניברסיטת בן גוריון ופרמדיק במגן דוד אדום סיכם: "באמצעות לימוד ומחקר של מתן שירותי רפואה דחופה, יש הזדמנות לפתח גישות חדשניות שיכולות לשפר את התוצאות עבור מטופלים רבים. הסטודנטים שלנו ומד"א מתאמנים יחד כבר יותר מ-25 שנה, החיבור הטבעי הזה מספק לנו הזדמנות לנצל מספר סינרגיות בין שני הארגונים. המטרה העיקרית של הסינוף היא להעניק טיפול מהיר ויעיל יותר והזדמנות לאתגר פרוטוקולים מקובלים ולפתח גישות חדשניות שיכולות לשפר את התוצאות עבור מטופלים."

צילומים דני מכליס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »