כולנו בוורוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מנתחים פלסטיים בחלוקים ורודים לרגל חודש המודעות לסרטן השד 2021

לרגל חודש המודעות לסרטן השד, התכנסו לצילום בחלוקים ורודים, מנתחים פלסטיים מבתי החולים מכל הארץ, העוסקים בשיחזור שד. הצילומים נערכו ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית ויועלו לרשתות החברתיות במסגרת קמפיין חברתי בהשתתפות רופאים מומחים, ותיקים וצעירים.
מנתוני האיגוד עולה כי במהלך השנה האחרונה, לצד המשך המאבק בנגיף הקורונה, התבצעו בבתי החולים בישראל כ – 1,300 ניתוחים לשחזור השד מסוגים שונים. אומנם מקובל אומנם לחשוב שפלסטיקאים עוסקים רק בניתוחי יופי, אך חשוב לדעת כי רובם, מבצעים כחלק נכבד מעבודתם בבתי החולים הציבוריים, ניתוחים לשחזור השד בקרב נשים המתמודדות עם המחלה. הניתוחים, נמצאים בישראל בסל הבריאות ומתבצעים על ידי רופאים מומחים לכירורגיה פלסטית במימון משרד הבריאות. ניתוחים אלו כוללים על פי הצורך הכנסת שתלים, שימוש ברקמות עור ושומן מאזורים אחרים בגוף המטופלות, או שימוש ביריעה ביולוגית המבוססת על רקמות אנושיות.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: "שיחזור שד הוא ניתוח חיוני אשר משפר דרמטית את תפיסת הגוף ואיכות החיים של האישה המתמודדת עם סרטן השד. המטרה בניתוח המתבצע על ידי צוות מומחים לכירורגיה פלסטית ואסתטית היא ליצור שד הדומה ככל הניתן לשד המקורי ולהעניק תחושת שלמות אסתטית לכל אישה שעברה כריתת שד חלקית או מלאה".

ויש המשך חשוב :

חודש המודעות לסרטן השד, מצוין בכל שנה בחודש אוקטובר והשנה גם יערך בישראל גם כנס בינלאומי אשר נקרא TLV Breast Meeting 2021 ויתמקד כולו בנושא חדשנות בכירורגיה פלסטית של השד. הכנס יערך בתל אביב בין התאריכים 10-12 בנובמבר וישתתפו בו מרצים מובילים מרחבי העולם. בראש הוועדה המדעית של הכנס עומדים פרופ' יואב ברנע מהמרכז הרפואי תל אביב סוראסקי – איכילוב, ד"ר תומר צור מהמרכז הרפואי הדסה וד"ר אורן ויסמן, בעל קליניקה פרטית. למידע נרחב על תוכנית ההרצאות לרופאים ואנשי צוות רפואי יש להיכנס לאתר הכנס הנמצא בקישור הבא: https://breast-meeting.forms-wizard.biz/


בתמונה מימין לשמאל, המומחים לכירורגיה פלסטית: ד״ר אור פרידמן, ד"ר בנימינה (ביאנקה) רוזנברג-הגן, ד"ר רותם צור, ד"ר הדר ישראלי, ד"ר שרון זנדבנק, ד"ר מיכל בנקלר, ד"ר אסתי כהן הרש קוביץ, פרופ' יואב ברנע, ד"ר איהאב מדאח, ד"ר תמר הלפרין בן עמי וד"ר רן טליסמן אשר הגיעו מבתי החולים הציבוריים: ברזילי, שיבא, אסותא אשדוד, מעייני הישועה, העמק, קפלן, הלל יפה ואיכילוב.

קמפיין חודש המודעות לסרטן השד ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית.

צילום: אביב חופי. סגנון והפקה: נאוה עינבר.

הפקה וצילום -נאווה ענבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »