כיתה ירוקה בשיבא .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מאמץ לפתוח את שנת הלימודים כסדרה – מתווה "כיתה ירוקה" של בית החולים ספרא לילדים בשיבא הוצג לראש הממשלה
מתווה בית החולים ספרא לילדים לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב כסדרה, הוצג היום לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, לשרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון ולבכירים נוספים במערכת הבריאות והחינוך.

המתווה הוצג על ידי פרופ' גילי רגב-יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא, וד"ר איתי פסח, מנהל בית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא.

מתווה "כיתה ירוקה" של ספרא מבוסס על אסטרטגיית "חיים בטוח" שפותחה בשיבא, ומטרתה לאפשר לישראל כלכלה, משק וחינוך פתוחים ובטוחים לצד הקורונה.

המתווה כולל, בין השאר, צמצום של מספר הבידודים כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת, מניעת בידוד תלמידים, הורים ומורים, הפעלה דיפרנציאלית של מוסדות החינוך על פי רמת התחלואה האזורית, מתן כלים וליווי צמוד על ידי מומחי שיבא למנהלי בתי הספר בשיטת דיגום עצמי וניהול מקומי, מיפוי מחלימים באמצעות סקר סרולוגיה ועוד.

ד"ר איתי פסח: ״מוטלת עלינו החובה לצמצם ככל הניתן בידוד ילדים שנחשפו לחולה מאומת כדי לשמור על השגרה ושמחת החיים של הילדים, להחזיר אותם לבתי הספר באופן רציף ולאפשר להורים לנהל את שגרת עבודתם ללא הפרעות, עד כמה שניתן. אנו שמחים ונרגשים על ההירתמות של משרד הבריאות ומשרד החינוך ליישום המתווה".
פרופ' גילי רגב-יוחאי: "מתווה ספרא מבוסס על פיילוט שנוסה בשלושה בתי ספר בגלים הקודמים – ולא זו בלבד שהצליח לאתר ילדים חולים ולמנוע את כניסתם לכיתה, גם צמצם דרמטית את מספר הבדודים. יתרה מזאת, בכיתות שבהן יושם המתווה דווח על הישגים פדגוגיים מרשימים ואיתנות נפשית טובה יותר מאשר זו שבכיתות שבהן המתווה לא יושם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »