ליאורה יצחק, יונית שקד גולן, רביעיית כרמל, מקהלת עדי ועוד קלאסי בצד אתני בפסטיבל ימי מוזיקה יהודית החוגג עשור, המחלקה למוזיקה אוניברסיטת בר-אילן ומרכז דהאן 7-9.6.22 ח-י בסיוון תשפ"ב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

משירת הדיוואן ומוזיקה הודית וג'ו עמר ועד ללאדינו בעברית, ניגוני חב"ד,
200 ללנדובסקי ורביעיות ארצישראליות ובהן הראשונה של קומפניץ

בהשתתפות: ליאורה יצחק, יונית שקד גולן, חי קורקוס, רביעיית כרמל, מקהלת עדי, אנסמבל מלבר, אמיתי אריכא, פרופ' אליהו שלייפר, דודי פטימר ועוד..

פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" מציין עשור
בסימן קליטת עלייה

מנהל אמנותי ד"ר יובל רבין
המחלקה למוזיקה אוניברסיטת בר-אילן ומרכז דהאן

הפסטיבל יתקיים פיזית וגם בשידור דיגיטלי
שלישי -חמישי 7-9.6.22 , ח'-י' בסיוון תשפ"ב,
במחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר-אילן
קישור לכרטיסים. אפשר לפנות בטל. 03-7316561

פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" בניהולו המוזיקלי של ד"ר יובל רבין, מוזיקולוג ונגן עוגב בינלאומי, בשיתוף המחלקה למוזיקה ומרכז דהאן באוניברסיטת בר-אילן יתקיים השנה הן פיזית והן דיגיטלית.
(לפני שנתיים הפסטיבל התקיים ממש בפרוץ הקורונה ובשנה שעברה הועבר באופן דיגיטלי).

ד"ר רבין יצר את הפסטיבל המשלב בין צלילים לסובלנות במטרה לתת במה איכותית למוסיקה יהודית איכותית באשר היא, תוך הקפדה על האיכות אך ללא משוא פנים של סגנון אחד על פני האחר.
ימי מוזיקה יהודית בונים גשרים בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש ובין העממי והאקדמי.

ישראל מאז והיום קולטת עלייה. הפסטיבל שם השנה את הדגש על קליטה של מוזיקה יהודית ממקורות שונים בישראל וההשפעות ההדדיות של התרבויות השונות, שנקלטו בארץ על המוזיקה שלהן.
העליה לארץ יוצרת סינטזה עם המסורות השונות שיוצריהן הביאו לארץ ויוצרת משהו חדש.

הפסטיבל כולל הרצאות ומגוון קונצרטים בביצועי בכורה מהודו ועד גרמניה, מתימן ועד מרוקו: מוזיקה יהודית הודית עם ליאורה יצחק ואנסמבל מלבר, מחווה לג'ו עמר עם חי קורקוס ולהקתו, מוזיקת הדיוואן מתימן עם ההרכב של אמיתי אריכא ומופע לאדינו חדש של יונית שקד גולן ונגנים.
עוד במרכז הפסטיבל 200 שנה ללואי לבנדובסקי, המלחין היהודי שכתב עשרות יצירות שקבלו מעמד של "נוסח" ומושרות באין ספור בתי כנסת אשכנזים והביא לפריצת דרך בעולם החזנות. יצירותיו של לבנדובסקי, בן טיפוחיו של מנדלסון, בוצעו בבתי כנסת רבים במרחב האשכנזי בליווי עוגב.
מקהלת עדי בניצוח עודד שומרוני תבצע מיצירותיו עם ד"ר רבין על העוגב. כמו כן רביעיית כרמל תעלה ביצוע מחודש של הרביעיה הראשונה שנכתבה בארץ ע"י קומפניץ. רביעייה זו הוקלטה, אך התווים שלה אבדו. המוזיקולוג אלון שב, שיחזר את התווים ואיפשר את הביצוע המחודש של הרביעייה. הרביעיה של קומפניץ משלבת ניגונים של חב"ד והיא תבוצע לצד רביעיות של בן חיים, וכך תציג את הפן הזה של העליה לארץ.
כמו כן תתקיימנה סדנאות התנסות בשירת הדיוואן, במוזיקה הודית ובניגוני חב"ד.

לפרטים נוספים הילה קומם : 052-3534666, יהודה קורן 052-3350928

קרדיט תמונה: יובל רבין תמונה משפחתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »