לראש השנה,לראש השנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ברוח ראש השנה המתקרב:

בית הקונפדרציה משיק מופעים חדשים היוצאים מהאולם האינטימי של בית הקונפדרציה  אל החלל הגדול של מועדון זאפה  

מופע ראשון בסדרה:

אנסמבל הפיוט מארח את נטע אלקיים ועמית חי כהן

חגיגה סוערת של קדושה ושל בקשה לחיבור ופתיחת לבבות לשנה החדשה

בית הקונפדרציה חונך סדרה של מופעים חדשים היוצאים מהאולם האינטימי שלו אל החלל הגדול של מועדון זאפה ובכך, המנכ"ל והמנהל האמנותי של בית הקונפדרציה  אפי בניה  "יוכלו קהלים חדשים וגדולים יותר להיחשף להפקות המקור של הבית ".

במופע הראשון בסדרה שיתקיים ימים ספורים לפני ראש השנה ביום חמישי, ה-2.9.21, יופיע אנסמבל הפיוט שיארח את נטע אלקיים ועמית חי כהן לחגיגה סוערת של קדושה ושל בקשה לחיבור ופתיחת לבבות לשנה החדשה. .מופע מיוחד זה התגבש במהלך חזרות החוץ בהרי ירושלים ובחצרות עין כרם, אליהם יצאו חברי האנסמבל במהלך שנת הקורונה. שירי המופע נעים במרחב שבין פראות לקדושה, בין התנועה האקסטטית לנעלה ולנשגב.

אנסמבל הפיוט הוא קולקטיב של מוזיקאים ופייטנים המונה שבעה עשר חברים בני שלושה דורות, ומתמחה בביצוע מקורי ופוליפוני של שירת קודש יהודית בעברית ובערבית ממרחבים שונים בצפון אפריקה, בדגש על שירי משפחת אבוחצירא ויהודי חבל תפילאלת שבפתח הסהרה.

האנסמבל בניהולם האמנותי של יאיר הראל ואברהם כהן, הופיע עשרות פעמים בארץ ובעולם, מאוסטרליה, דרך קרקוב ועד מרוקו ובין היתר שיתף פעולה, עם הרב חיים לוק, ברי סחרוף, ויקטוריה חנה, יוסי פיין, נטע אלקיים, רביד כחלני, שלמה בר, עומר אביטל ואבישי כהן. אלבום הבכורה של האנסמבל, "ארבע אותיות" (נענע דיסק, 2017),  נבחר ע"י אופיר טובול מ"כאן תרבות" כאחד מאלבומי העשור בתחום המוזיקה הישראלית השורשית.

השפה האמנותית של אנסמבל הפיוט מבקשת להיות בו בעת גם שורשית, גם מאתגרת את גבולות המסורת וגם נועזת ומקורית, והיא תוצאה של לימוד ומחקר מעמיקים במקורות המסורתיים, בשילוב חיפוש מוזיקלי ואמנותי עכשווי וחסר פשרות.

לאתר אנסמבל הפיוט: https://he.piyutensemble.com/music

המופע  בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות

יום חמישי ה-2.9.21

שעה 22:00

, (פתיחת דלתות זאפה החל משעה 20:00)

לרכישת כרטיסים: בימות

http://tickets.bimot.co.il

צילום: א.קהאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »