מחווה למורשת קאנון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ערב מחווה למורשת סרטי חברת קאנון של המפיקים הישראלים יורם גלובוס שיבדל לחיים ארוכים ומנחם גולן ז"ל,בשיתוף קוונטין טרנטינו.

מה היה לנו?

הערב החל בקבלת פנים חגיגית לכבודם של דניאלה וקוונטין טרנטינו, שבה השתתפו ד"ר נועה רגב מנהלת פסטיבל הקולנוע ירושלים, דני מימראן יו"ר הוועד המנהל של סינמטק ירושלים.

בהמשך הערב, הבמאי האגדי, זוכה שני פרסי האוסקר, קוונטין טרנטינו, משתתף בפאנל מחווה למורשת סרטי קאנון, יחד עם מפיק הקולנוע המיתולוגי יורם גלובוס (שהשתתף באופן מקוון) והבמאית והתסריטאית הילה מדליה. את הפאנל מנחה במאי הקולנוע נבות פפושדו.

על חברת קאנון גרופ.

זו חברה אמריקאית אשר הפיקה והפיצה סרטי קולנוע בשנת 1967 עד 1993. בשנת 1979 רכשו את הבעלות על החברה צמד המפיקים הישראלים יורם גלובוס ומנחם גולן והצלחת החברה מיוחסת להם. גולן וגלובוס התאימו את הפקות החברה לדרישות השוק בשנות השמונים לסרטי פעולה, ותוך מספר שנים נחשבו כמפיקי על הוליוודיים, וקאנון גרופ נחשבה לאחת מחברות הפקת הסרטים הגדולות בעולם.

בין הסרטים שהופקו על ידי החברה ?

במהלך שנות השמונים ניתן למצוא את "נינג'ה אמריקאי", "מחץ הדלתא", "משאלת מוות 2" ועוד. בסוף שנות ה-80 הרחיבו השניים את פעילות הקבוצה ברכישת רשתות בתי קולנוע ואולפנים ברחבי העולם בעיקר באירופה. אחד הסרטים האחרונים שהופקו על ידי גולן וגלובוס היה הסרט "מכונת תופת" של ז'אן קלוד ואן-דם.

שמונת הסרטים שיוצגו בפסטיבל: "מחץ הדלתא", "השגריר", "משאלת מוות 4", "קינג'ייט", "הכלוב העירום", "רכבת אל החופש", "עשר דקות לחצות", "עכבר הברים".

טרנטינו מציג תוכנית סרטים מיוחדת שאצר בשיתוף עם פסטיבל הקולנוע ירושלים. התוכנית כוללת שמונה סרטים שיוצגו בפילם 35 מ"מ. בסיום הפאנל נערכה הקרנה של הסרטים: "רכבת אל החופש" ולאחריו "עכבר הברים". דניאלה וקוונטין טרנטינו, שהיו אורחי הכבוד באירוע, נשארו לצפות ביחד עם הקהל בסרט "רכבת אל החופש".

על פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים – 24.8.2021-4.9.2021

פסטיבל הקולנוע ירושלים, זהו אירוע הקולנוע הגדול, הוותיק, החשוב והמוביל בישראל, מתקיים השנה בתאריכים 24 באוגוסט ועד 4 בספטמבר, ויארח רבבות צופים מהארץ ומהעולם. התוכנית האמנותית תכלול הקרנה של כ-150 סרטים מ-50 מדינות המשקפים את מיטב היבול השנתי, הישראלי והבינלאומי, ובכלל זה סרטים שהוקרנו וזכו בפרסים בפסטיבלים בינלאומיים מובילים בעולם, בהם ברלין, קאן, ונציה, סאנדנס ועוד.

מנהלת הפסטיבל: ד״ר נועה רגב, מנהל אמנותי: אלעד סמורזיק.

פסטיבל הקולנוע ירושלים מתקיים בתמיכת משרד התרבות, עירית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, משרד ירושלים ומורשת, קרן ון ליר והקרן

צילום: איתמר גינזבורג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »