מיני פסטיבל בקרון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מיני פסטיבל חנוכה בתיאטרון הקרון.

הצגות ילדים יומיות, סיורי תיאטרון בגן הפעמון, תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה, סדנאות יצירה ואירועי חוצות בחינם מדי יום.

תיאטרון הקרון, חוגג ארבעים שנה ומתחיל עשור חדש במתיחת פנים עכשווית, מקרון רכבת קטן, לבית חדש, מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש נמצא בגן הפעמון בתוך מרחבי הדשא ,צמוד לסקייט-פארק ושאר מתקני הספורט שגן הפעמון מציע.

בחנוכה, תיאטרון הקרון מזמין את כל תושבי העיר ירושלים וסביבתה, וכן קהל המגיע מכל רחבי הארץ לבוא ולהנות מחופשת חנוכה איכותית, בה בכל יום תהיה תוכנית מלאה שתכלול, שתי הצגות לגילאים שונים, סדנת יצירה מופעי חוצות וכן, יהיו גם סופגניות ושירי חנוכה .

בנוסף להצגות היומיות, יתקיימו מדי יום סדנאות יצירה בחינם לרוכשים כרטיס להצגה או במחיר סמלי לאלו שלא. כמו כן, אירועי חוצות ללא תשלום יתקיימו כל יום בין השעות 09:30 עד 12:30 – ברחבת התיאטרון – עם דמויות שטח מרהיבות, מוסיקה, תיבת נגינה, מופעי ליצנות ועוד.

מבין ההצגות – ים קטן, חכמים בלילה – אגדת חלם, תהיה בריא מוריס מגי, ציפור הגשם – אגדת נייר, המסע אל ממלכת פעמון – סיור תיאטרוני, הכתר שהלך לאיבוד, הגשם של סבא אהרון, האוסף הכי הכי, אחותי הגדולה מכולם, איפה גברת גבאי – תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה, אמא אווזה, העיר המזמרת, מוסטאש החתול, נקודת אור ועוד.

30 לנובמבר – 6 לדצמבר – תיאטרון הקרון, גן הפעמון ירושלים

רכישת כרטיסים דרך אתר תיאטרון הקרון או בטלפון 4524*

פירוט ההצגות ותאריכים:

ים קטן – שתי ילדות משחקות במים. ממציאות סיפורים והרפתקאות. בים הקטן שהן בוראות הכול יכול לקרות. דגיגון כסוף ודגיגה אדומה יוצאים למסע. האם ימצאו את האוצר?  האם יהיו לחברים? הרפתקה מסעירה, קסומה ומצחיקה בים פלאי ומלא רגש 
ההצגה זכתה להערכה בינלאומית והזכויות להצגתה אף נמכרו לתיאטרון ילדים מוכר במוסקבה (Theatrium at Serpukhovka). על הבמה – מעין רזניק וסיון שלצר-אלכסנדרוביץ'.

לגילאי – 3-8 | מחיר 45 ₪ | יום שלישי, 30 בנובמבר בשעה 10:00

כמים בלילה – אגדת חלם – סיפורי חלם, ממיטב הפולקלור היהודי, זוכים לעיבוד בימתי ייחודי בתוך ספר גדול, אשר הופך לבמת תיאטרון, בטכניקת "פופ-אפ" ובשילוב בובות וצלליות. גליה לוי-גרד, היוצרת והמבצעת של ההצגה, מובילה בין דפי הספר את למך, לייזר ושאר "החכמים בלילה", היוצאים לחפש ירח חדש לחלם, במקום הירח שנגנב..

אל תוך ההרפתקה נשזרים סיפורים משעשעים ומתגלה "עולם חלמאי" שופע תמימות וחכמה, לצד פיוט וקסם. 
ההצגה פותחת לילדים של היום צוהר רענן וחדש אל הפולקלור וההומור היהודי שלא נס ליחו ואל האפשרות הניתנת לכולנו גם היום לצחוק על עצמנו ברוח המקורות העממיים של תרבות היידיש, העיירה והקיום היהודי בגולה. חלם אינה רק "שם" ו"אז" כי אם גם כאן ועכשיו. את ההצגה מלווה פס קול של מוזיקה מקורית אשר הלחין אייל תלמודי מלהקת "אוי דיויז'ן", ברוח מוסיקת הכליזמרים ובביצוע חברי הלהקה. 

לגילאי 4 – 9| מחיר – 45 ₪ | יום שלישי, 30 בנובמבר בשעה 11:30

תהיה בריא מוריס מגי – עיבוד לסיפור מאת פיליפ ס. סטיד ואיורים מאת ארין א. סטיד.

מוריס הוא איש קטן שמתגורר בארגז כלים בבית-מלאכה. כל בוקר הוא נוסע לעבודה בגן-החיות ופוגש את חבריו הטובים: הפיל הגמיש, הצב הזריז, הקרנף המצונן, הפינגווין שמדבר פינגווינית והינשוף שפוחד מהחושך. כמו תמיד כשמוריס מגיע, גן-החיות מתעורר לחיים: מוריס בודק, מחבק, משחק וצוחק, מעודד ומודד, מקלח ומקנח (את האף) וגם שר שיר ערש על ענף. אבל יום אחד, מוריס לא הגיע לעבודה. החיות המודאגות החליטו לעשות מעשה…

סיפור על חברות לא שגרתית בעולם קטנטן מלא קסם. על הבמה – מאיה רזניק.

לגילאי 3 – 8 | מחיר 45 ₪ | יום רביעי, 1 בדצמבר בשעה 10:00

ציפור הגשם – אגדת ניירהצגה קסומה אודות ילד אמיץ המאמין בציפור המביאה את הגשם בשירתה, אך נעלמת בשעה שהאנשים מפסיקים להאמין בכוחה. הוא נאבק באנשים ההורסים את הטבע ויוצא לחפש את הציפור מתוך אמונה שלכל סיפור יכול להיות סוף טוב…  בשפה תיאטרונית ייחודית, המשלבת את אמנות האוריגאמי (קיפול הנייר היפני) עם אמנות הסיפור, מפיחה השחקנית חיים בחומרי הנייר. הגיבורים המקופלים לוקחים חלק בעלילה דרמטית רבת תהפוכות וקסם.

לגילאי 4 – 9 | מחיר 45 ₪ | יום רביעי, 1 בדצמבר בשעה 11:30

המסע אל ממלכת פעמון – סיור תיאטרוניממלכת פעמון הייתה ממלכה שלווה, בה לתושבים הייתה אפשרות להסתובב חופשיים בשבילי הממלכה, לחוות דעה, לבחור מה לאכול ואת מי לבקר. אך יום אחד השתלט על הממלכה הרודן האכזר, הירונימוס, ולקח את כל זכויותיהם של תושבי הממלכה (ואפילו חטף את יולה המלכה!). אבל אל דאגה, ילדה אחת החליטה למרוד ושלחה שדר מוצפן מחוץ לגבולות הממלכה, המבקש את עזרתכם, המשתתפים בסיור, בשחרור הממלכה. האם תבואו ותושיטו יד?

סיור תיאטרוני בגן הפעמון, המשלב הקלטות שחקנים, אמצעים חזותיים, ערכות יצירה למשחק אינטראקטיבי חוייתי לילדים. בליווי מדריכים. 

צילום דור קדמי.

לגילאי 6 – 10 | מחיר 30 ₪ | יום רביעי, 1 בדצמבר בשעה 12:30 | יום ראשון, 5 בדצמבר בשעה 12:30

הכתר שהלך לאיבוד – פיית הלילה טוב עצובה. הכתר שלה הלך לאיבוד. היא כבר פייה גדולה אבל היא פשוט רגילה לישון עם הכתר שלה. היכן הוא מסתתר? עכשיו, כשהיא סוף סוף נרדמה, נגלה מה קרה לו, לאן התגלגל ואת מי פגש בדרכו… אמא קנגרו ובתה הקפצנית, עורבים חמדנים וחסידה רקדנית, דובי מעופף וקיפוד מתופף, ארנבים מאוהבים ועצים נדיבים. וכולם משתוללים ומעוללים תעלולים, ובסופו של דבר מחזירים את הכתר לפייה! וגם זוכים ב… במה הם זוכים? הו בשביל זה תצטרכו לצפות בהצגה. הצגה נדירה, מלאה עדינות וחסד, מתיקות וחמלה.

לגילאי 3 – 6 | מחיר 45 ₪ | יום חמישי, 2 בדצמבר בשעה 10:00

הגשם של סבא אהרון, על פי ספרו של מאיר שלו – בצורת, מחכים לגשם!  סבא אהרן מספר שכל העננים נתקעו במערה שבהר וחייבים לחלץ אותם.  סבא נחום וסבא יצחק בכלל לא מאמינים לסיפורים שלו. 
למרות זאת, בזכות חברותם ארוכת-השנים, יוצאים  השלושה להרפתקה בהר – יחד עם הפרה המהירה-עד-מאוד והארנבת קלת-הרגליים. האם בכוחות משותפים יצליחו לשחרר את העננים הכלואים במערה ולהביא את הגשם?
 מסע מצחיק אל הדמיון בתוך המון ארגזי קרטון ו… 1500 פרות וארנבות!

צילום-אילן בשור.

לגילאי 4 – 9 | מחיר: 45 ₪ | יום חמישי, 2 בדצמבר בשעה 11:30

האוסף הכי הכיהמופע הוא תוצר של שיתוף פעולה בין שני אמנים: אנטוניו קטלאנו – אמן איטלקי רב- תחומי ויהונתן בן-חיים – אמן תיאטרון הקרון בירושלים.

יהונתן מזמין את המבקרים להתרשם מהאוספים הפרטיים שלו, חפצים פשוטים ובלתי נדירים – אוסף עלים, אוסף עננים, אוסף מים ואדמה…
הוא יוצר עושר של התרחשויות בימתיות העוקבות אחר מחזור העונות והחיים. הילדים והוריהם עוזרים לאוסף העננים להמריא שוב עם הרוח, עוזרים למים הזורמים להמשיך בדרכם כשהם משיטים בהם סירות קטנות (באמת!!), ממתינים לנשירת עלה בסתיו, ועוד. הקהל הוא שותף פעיל וביחד הם בוראים עולמות רגישים של קסם ושעשוע, של חוויות ראשוניות ואוספי-ילדות. החוויה מזמינה את קהל הילדים וההורים ומשלבת צפייה והתנסות.

לגילאי – 4 – 7 | מחיר: 45 ₪ | יום שבת, 4 בדצמבר בשעה 10:00

אחותי הגדולה מכולם ע"פ ספרו של עוזי בן כנעןליום הולדתה העשירי מבקשת הדס מתנה מההורים: נחש! שלומי אחיה הקטן והחולמני מיד נבהל, וגם ההורים לא ממש מרוצים מהרעיון ומציעים פשרה: אם הדס תצליח להרוויח מספיק כסף, היא תוכל לקנות נחש בעצמה. הדס מיד מגייסת את אחיה הקטן וגוררת אותו למסע הרפתקאות מצחיק ומפתיע כדי לזכות במתנה המיוחלת. במהלך המסע מגלים שני האחים השונים כל כך זה מזה, שאולי לכל אחד מהם יש בדיוק את מה שהשני צריך.

תיאטרון חזותי, שבו חפצי הבית הופכים לנחשים בכל הצורות והצבעים.

לגילאי 4 – 9 | מחיר 45 ₪ | יום שבת, 4 בדצמבר בשעה 11:30

איפה גברת גבאי – תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משהשכונת ילדותו של ג'ק שוילי היא התפאורה להצגה ברמזים המתרחשת בסמטאות ימין משה. משחקים שהיו פעם, שירים של פעם, ניגונים שעדיין עולים מבתי הכנסת. העלילה בהצגה מתחקה אחר עקבותיה של גברת גבאי. דמות מיוחדת שידעה לשלוט בעונות השנה ולשנות את מצבי הרוח.

תיאטרון המשלב משחק נפלא וחם, הפעלת בובות, שירים, סיפורים ופרפראות בנופים רבי יופי.

מקום המפגש: מול הקונסוליה הצרפתית שברח' אמיל בוטה 5, ירושלים. יש להגיע כ-20 דקות לפני תחילת המופע. יש להזמין כרטיסים מראש. לפרטים ביום המופע: 050-3352525

המופע מתקיים בשכונת ימין-משה, י-ם. הפעילות אינה מתאימה לעגלות. מומלץ להצטייד בכובע ומים. הפעילות מתאימה ליחידים, למשפחות ולקבוצות מאורגנות, עד 75 משתתפים. הפעילות תלויית מזג אוויר, מומלץ להתעדכן באתר ובפייסבוק של תיאטרון הקרון.

לכל המשפחה | מחיר 30 ₪ | יום שבת, 4 בדצמבר בשעה 12:30

אמא אווזה – עיבוד לבמה לשירי אמא אווזה. שעת לילה מאוחרת, כולם ישנים… רגע, לא כולם! יש אישה אחת שדווקא מאוד עסוקה בלילות – היא עוברת, מסתובבת, ומארגנת את העולם כולו: אוספת את אור הירח שהתפזר על המדרכות, ממיינת ביצים לפני שייבקעו, ומסדרת יפה את כל שירי הערש. אז אם גם אתם עוד לא הלכתם לישון – אולי תבואו לעזור?

הצגה בהשראת שירי אמא אווזה בשילוב בובות, שירים, פטפוטים, ואישה אחת מסודרת נורא.

לגילאי 3 – 8 | מחיר 45 ₪ | יום ראשון, 5 בדצמבר בשעה 10:00

העיר המזמרתערב, בשכונת בום-טראח, יתקיים קונצרט חגיגי בכיכובה של נגנית הנבל המהוללת – עדינה! אך השכונה שוכנת בעיר הרועשת, בה יש כבישים סואנים, מרכזי קניות, מכונות כביסה מטרטרות, טלפונים מצלצלים ושכנים קולניים במיוחד! איך עדינה תצליח לנגן בתוך הרעש הזה? צמד חברות, דחפורינות שובבות, יוצאות למסע להשקיט את העיר כדי לעזור לעדינה.  האם הן יצליחו לעשות זאת לפני הקונצרט הגדול?

ההצגה כולה מתרחשת על גופן של השחקניות, בשילוב חפצים, צלילים, צפצפות ובובות. 

לגילאי 4 – 8 | מחיר 45 ₪ | יום ראשון, 5 בדצמבר בשעה 11:30

מוסטאש החתול – כמה חיות מסתתרות בתוך עיגול? סיפור על מוסטאש החתול שגר בתוך עיגול, ויש לו את השפם המיוחד בעולם! למוסטאש שתי חברות, האחת מאכילה ודואגת והשנייה מקנאה –גם היא כמו חתול, רוצה בעצמה ליטוף וטיפול. והשפם – מחליף צורות ללא סוף, הופך לזנב של עכבר או בננה של קוף.

נצא למסע בעקבותיו, ונגלה שהחברות עולה על כל שפם!

מופע בינתחומי המשלב אמנות פלסטית ותיאטרון-מחול 

לגילאי 3 – 7 | מחיר – 45 ₪ | יום שני, 6 בדצמבר בשעה 10:00

נקודת אור – הצגת מופת בעיבוד מחודש לבמה לאחר שהופיעה למעלה מ-3000 הצגות, מתוכן התקיימו בעבר כ-2000 הצגות ברחבי העולם. 

עלילת ההצגה מבוססת על סיפור חייו של לואי ברייל, שאיבד את מאור עיניו בגיל שלוש. בזכות אומץ ליבו וכמיהתו לידע, המציא את "כתב ברייל", המשמש עד היום עיוורים. סיפור ההצגה יוצר הזדהות עם הגיבור – ילד שהצליח ליצור ולהשפיע, למרות כל המכשולים בתקופתו.

אור, צלליות, חול, אש, נייר וחפצים, בשילוב מוסיקה מקורית,  נשזרים יחדיו לסיפור מרתק ומרגש המתייחס לנושא החריג והשונה בחברה.

לגילאי 6 – 12 | מחיר – 45 ₪ | יום שני, 6 בדצמבר בשעה 11:30

גן הפעמון, ירושלים 30 לנובמבר – 6 בדצמבר 2021

צילום תמונה ראשית-גראר אלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לונדון אנחנו מגיעים!

תיאטרון השעה הישראלי נבחר להציג 75 הצגות ילדים בפסטיבל הצגות בלונדון המתקיים לציון 75 שנה למדינת ישראל הצלחה ישראלית תרבותית בלונדון. משלחת

קרא עוד »

הרגעים המתוקים.

רומן מפתיע על אימהות, על כאב, מסירות ואהבה. ספרה החדש של הסופרת וירזיני גרימאלדי אחת הסופרות המצליחות בצרפת, אשר ספריה תורגמו לעשרות

קרא עוד »