סגירת מעגל בסלוניקי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
הקראון איריס" בסלוניקי.

התרגשות רבה נרשמה השבוע בסלוניקי .כשהאוניה "קראון איריס" של חברת "מנו ספנות" עגנה בנמל סלוניקי ביוון כשעל סיפונה כ-1750 נוסעים, ביניהם רבים מיוצאי יוון, זאת לאחר כשלוש שנים שלא פקדה את המקום. בקבלת פנים חמה ל"קראון איריס" של מנו . משה מנו יו"ר ובעלי מנו ספנות שמשפחתו עלתה  מסלוניקי לחיפה במאה שעברה לא יכול היה שלא להסתיר את התרגשותו.

כשהוא וצוות האוניה, התקבלו בחמימות רבה על ידי בכירי העיר והנמל ועובדי נמל סלוניקי .

רב החובל ונציגת סלוניקי.

אליך משה מנו נשיא ובעלים :

"עבורי העגינה הזאת היא תמיד סגירת מעגל מחודשת" אמר משה מנו שבני משפחתו עלו לחיפה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בעקבות קריאתו של אבא חושי ליהודי סלוניקי לעלות ולהקים את נמל חיפה.

משה מנו, שאביו מרדכי ז"ל עלה עם משפחתו מסלוניקי בהיותו נער, והקים חברת ספנות בחיפה, המשיך את דרכו של אביו וספג מהוריו את האהבה לעיר ולשורשיו בסלוניקי.

הנוסעים הרבים שהגיעו היום לנמל טיילו בעיר וחלקם הצטרף לסיורים המודרכים שכללו בין השאר הצצה להיסטוריה של הקהילה היהודית בסלוניקי המשויכת למגורשי ספרד.

יהדות סלוניקי שנקראה גם: 'ירושלים דבלקן', הייתה הקהילה היהודית-הספרדית הגדולה ביותר באירופה ואחת הקהילות היהודיות הגדולות בעולם. הקהילה הושמדה כמעט כליל בשואה. בעיר הוקמה אנדרטה לזכר 50 אלף היהודים שנרצחו בשואה והוקם מוזיאון לזכרם.

קרדיט: צילום יח"צ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פוסטים נוספים

קולנוע במיטבו.

פסטיבל הסרטים "קולנוע על הקצה" יתקיים במצפה רמון. שנה זו מסמנת עליית מדרגה בשיתוף הפעולה בין הסינמכתש במצפה רמון לבין פסטיבל הקולנוע

קרא עוד »

הקמפיין של קסטרו.

קבלו הצצה לאחורי הקלעים של קמפיין הג'ינס החדש של קסטרו אשר צולם אמש בתל אביב, עם הפרנזטורים *אלישע בנאי ונועם בוהדנה*, אליהם

קרא עוד »

אורחים ללילה.

מלון דן כרמל בחיפה אירח את היוצרים והשחקנים גיא עמיר וחנן סביון שהגיעו לעיר בעקבות הצגה "משוגע עליה" בתיאטרון חיפה בה הם

קרא עוד »

עניין של חינוך.

עוד לא יבשה הדיו על נייר המכתבים של הגב יפה בן דוד לגבי המורים. והחידה הגדולה כמו בכל שנה ישבתו ?לא ישבתו?

קרא עוד »