ערב פיוטים ושבחות במרכז מורשת יהדות בבל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הערב ייערך לכבוד חשיפת פריט מיוחד במוזיאון
התפילין של הרב יוסף חיים זצ"ל הבן איש חי
יערך במרכז ערב פיוטים ושבחות
עם הפייטן הרב דוד מנחם
אורח מיוחד: המוזיקאי עובדיה חממה עם התפילה "אנא בכוח"

מרכז מורשת יהדות בבל יקיים ערב פיוטים ושבחות חגיגי עם הרב דוד מנחם והרכב נגנים.
הרב מנחם משמש כרב קהילת "היכל אוריאל" במבשרת ציון, הוא איש הלכה, דרשן ופרשן, חזן, יוצר, מלחין, מוזיקאי פייטן וכותב פיוטים.
התפילין של הרב יוסף חיים בעל הספר "הבן איש חי" יוצגו לראשונה בפני הקהל הרחב בויטרינה למוצגים מיוחדים במוזאון שבמרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה.

התפילין היו ברשותו של ר' דוד ששון אשר נפטר שבאנגליה בשנה 1942 ומאז נשמרו בידי צאצאיו. לפני כחצי שנה התפילין הוצעו למכירה בגלריית הסותביס ונקנו ע"י יהודי שומר תורה ומצוות, שהואיל בטובו להשאילן למוזאון יהדות בבל כדי להציגן בפני הציבור הרחב.

הרב יוסף חיים (1909-1834) גדול רבני בבל בדורות האחרונים, מוכר בכינוי "הבן איש חי" על שם ספרו ההלכתי הידוע. הרב יוסף חיים לא נשא משרה רשמית בקהילתו ולא עמד בראש ישיבה, אך נחשב בדורו כסמכות הרוחנית הגדולה ביותר, ופסיקותיו ההלכתיות השפיעו לאורך הדורות על יהודי המזרח בכלל ויהודי בבל על פזורתן, בפרט.
במהלך חייו, חיבר למעלה מ-60 חיבורים תורניים, אשר המפורסם שבהם הוא ספרו ההלכתי "בן איש חי", שלאורו הלכו עד הדור האחרון כל יהודי המזרח וצפון אפריקה.

הערב יתקיים ביום ה', י"ז תשרי, ב' חוהמ"ס 23.9 בשעה 19:30.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »