פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ה- 12 "שונים אבל ביחד"

קרדיט תמונה: נתי כהן

המחלקה למוזיקה אוניברסיטת בר-אילן ומרכז דהאן
פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ה- 12
"שונים אבל ביחד"

27-29.5.24 י"ט עד כ"א באייר תשפ"ד
מנהל אמנותי ד"ר יובל רבין

מוזיקה יהודית בהשפעות מקומיות ממקומות שונים ברחבי הגלובוס
יוון, צפון אפריקה, אירופה וגם ארץ ישראל
כולל ביצוע נדיר לרביעיית נבל מאת מרק לברי
ופיוט מיוחד שנכתב לזכרם של הנופלים במלחמת "חרבות ברזל"
וזאת בצד יום עיון בשיתוף הפורום הישראלי לאתנומוזיקלוגיה
הרצאה או מפגש ללא עלות לפני כל קונצרט

הפסטיבל יתקיים פיזית וגם בשידור דיגיטלי
במחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר-אילן

כניסה ברגל דרך שערים: 10, 15 – ללא הגבלה. דרך שער 20 עד השעה 18:00
סדנאות והרצאות בכניסה חופשית. קונצרטים ב 35 שקלים בקישור או בטל 03-7316561


בימים אלו של שגרה עצובה, פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ממשיך לפעול כדי לאחד, לקרב לבבות, וליצור גשרים בין דתיים לחילוניים, בין מזרח ומערב, בין ישן וחדש ובין העממי והאקדמי.

הפסטיבל בניהולו המוזיקלי של ד"ר יובל רבין, מוזיקולוג ונגן עוגב בינלאומי, ובשיתוף פעולה עם מחלקה למוזיקה ומרכז דהאן באוניברסיטת בר-אילן, נותן במה למוסיקה יהודית איכותית באשר היא ללא משוא פנים של סגנון אחד על פני האחר. מתוך גישה מקרבת זו הפסטיבל מתקיים הן פיזית, במחלקה למוזיקה, במחירים סמליים והן דיגיטלית, ללא עלות.

נושא הפסטיבל ה- 12 הוא "שונים- אבל ביחד".
לדברי רבין הפסטיבל מעודד את ההיכרות עם האחר, את ההקשבה, את ההפרייה ההדדית, את חשיבות המגוון ואת הערבות ההדדית המעצימה והכה חשובה ביהדות. "אחדות אינה אחידות. יש מקום לכולם", הוא אומר.

הפסטיבל השנה ייתן במה למגוון סגנונות מפיוטי המזרח והלאדינו המיוחד של גיברלטר וצפון אפריקה, עובר בטברנה היוונית ועד למוזיקה הקלאסית שחוברה בישראל בתחילת המאה העשרים.
הפסטיבל ייפתח ביום עיון משותף עם הפורום הישראלי לאתנומוזיקלוגיה
אודיה ברקן תרצה על הפיוט "יפה ותמה", אפרת אורבך: על השיר "שתלתם ניגונים" ד"ר נעמי כהן צנטנר: על הזמר "כל מקדש שביעי" וכן יתקיים פאנל על המוזיקה בישראל אחרי ה 7.10 בהשתתפות פרופ' אלון שב, ד"ר עודד ארז, רחל פנחסי וד"ר משה מורד בהנחיית ד"ר נעמי כהן צנטנר, המייצגים את הפורום הישראלי לאתנומוזיקלוגיה.


להקת ה״טברנה של ינוקיס״ תגיש תכנית של שירי רבטיקו ולייקו ביוונית, מגוון הזיקות של יהודים לסגנונות אלה. זאת לאחר הרצאה של עודד ארז: ״מסלוניקי לתל-אביב: יהודים, ישראלים והשיר היווני הפופולרי״.
אנסמבל נגני תזמורת הלאדינו הישראלית, בהובלת ד"ר אריאל לזרוס יגיש את לאדינו-אנדלוס מופע עשיר וצבעוני הכולל את מיטב שירת הלאדינו והחכתיה (ניב לאדינו) מגיברלטר וצפון אפריקה יחד עם פיוטים שמקורם בהוויה היהודית ישראלית. במופע ייחודי זה יבוצעו שני פיוטים חדשים שהלחין אריאל לזרוס לאור התקופה, את אחד מהם כתב מיכאל ביטון לזכרם של חיילים, שנהרגו במלחמת "חרבות ברזל".
ִקונצרט זה יתקים אחרי מפגש עם פלר חסן נחום, שגדלה בגיברלטר.
מעשים קטנים של אנסמבל ״אקוט״ Ecoute (הקשב בצרפתית) הוא יצירה שהיא תפילה אחרת. שירים מודרניים שהם בקשות, סליחות וייחולים המעסיקים אותנו כאן ועכשיו. הלחנים מושפעים מאוד מהמוזיקה הערבית הקלאסית, מוזיקה צפון אפריקאית ומהז'אנר של יצירה רחבה כגון נובא/ וסלה, והם יוצרים רצף מוזיקלי שמתפתח משיר לשיר.
אנסמבל מרכז חיבה הירושלמי עם אלעד גבאי, יציג את "חיבת הפיוט"- מופע המציג את פרויקט הפיוט הגדול "חיבת הפיוט" ואת סיפורו במגוון פיוטים ממסורות יהדות המזרח השונות . לפני קונצרט זה תתקיים הרצאה עם ד"ר יוסי בן שבת על מקומם של הפיוטים השונים.
די גאסֵן טריו – שלישיית נגני רחוב, שגדלה לרביעייה תגיש את "חגיגת כלייזמרים: מהבלקן ועד לכאן" -הטעמים של הבלקן, מזרח אירופה, מזרח תיכון ופולקלור ארצישראלי. לפני הקונצרט יתקיים מפגש בלתי אמצעי עם המוזיקאים, בו ידברו עם הקהל על עשייתם המוזיקלית.

חמישה נגנים ראשיים של הסימפונית ירושלים יגישו תכנית בשם
"נאיביות ישראלית-צרפתית" מיצירות אנדרה היידו, מוריס ראוול ודריוס מיו וכן שתי יצירות מאת מרק לברי לרגל 120 שנה להולדתו, כולל ביצוע נדיר לרביעייה לכינור, ויולה, צ׳לו ונבל. לפני קונצרט זה תתקיים הרצאה של הויולן והמוזיקולוג, ד"ר איתמר רינגל, על המוזיקה של לברי והקשר הצרפתי.


יום שני, י"ט באייר תשפ"ד, 27.05.2024
יום עיון משותף של ICTMD ישראל וימי המוזיקה היהודית

12:00 התכנסות

12:30 דברי ברכה, דקנית הפקולטה פרופ' דניאלה דואק, ראש המחלקה פרופ' אבי גלבוע

13:00 מושב הרצאות 'שיר אחד':

אודיה ברקן: "יפה ותמה" – מפיוט מרוקאי להמנון אצטדיונים בישראל

אפרת אורבך: "שתלתם ניגונים" – בין קינה לשיר ערש

ד"ר נעמי כהן צנטנר: "כל מקדש שביעי": מצלול תפילתי בבית האשכנזי

14:30 הפסקת קפה

15:00 פאנל על מוזיקה בישראל אחרי 7.10 משתתפים: ד"ר עודד ארז, ד"ר משה מורד, רחל פנחסי ופרופ' אלון שב. מנחה: ד"ר נעמי כהן צנטנר

16:00 הרצאה: ד"ר מיכאל לוקין, ניגונים בים־באָם: מאגר המידע על אודות הניגון החסידי

16:30 הפסקת קפה

17:00 הרצאה: ד"ר עודד ארז: מסלוניקי לתל-אביב יפו: יהודים, ישראלים והשיר היווני הפופולרי

18:30 קונצרט: הטברנה של ינוקיס: מסלוניקי לתל אביב יפו

19:45 מפגש: (חצי) אי (גם) תרבותי – גיברלטר היהודית – עם פלר חסן-נחום

20:30 קונצרט: לאדינו אנדלוס: תזמורת הלאדינו הישראלית / ד"ר אריאל לזרוס


יום שלישי, כ' באייר תשפ"ד, 28.05.2024

17:45 מפגש יוצר עם גלעד ואקנין – ניגוד או השלמה? מוזיקה מן המזרח ביצירה העכשווית ישראלית של אקוט

18:30 קונצרט: אנסמבל אקוט – מעשים קטנים

19:45 הרצאה: ד"ר יוסי בן שבת – הפיוט בקהילות ישראל מזרח ומערב

20:30 קונצרט: אנסמבל מרכז חיבה/אלעד גבאי – "חיבת הפיוט"


יום רביעי, כ"א באייר תשפ"ד, 29.05.2024

17:30 מפגש יוצר עם חברי די גאסן טריו

18:30 קונצרט כליזמר – די גאסן טריו – מהבלקן ועד לכאן

19:45 הרצאת טרום קונצרט ד"ר איתמר רינגל: מרק לברי והקשר הצרפתי

20:30 קונצרט: אנסמבל רוזמרין ואורחים (סולנים מהתזמורת הסמפונית ירושלים): נאיביות ישראלית-צרפתית

לרגל 120 שנה למרק לברי, כולל ביצוע נדיר וראשון מזה 80 שנה של רביעיית נבל.


הרחבה מופעים מוזיקלים, לפי הסדר

יום שני, י"ט אייר תשפ"ד 27.5.2024

17:00-18:00 ד"ר עודד ארז: ״מסלוניקי לתל-אביב: יהודים, ישראלים והשיר היווני הפופולרי״ (הרצאת קדם-קונצרט לקהל הרחב)

18:30 "הטברנה של ינוקיס" – מוזיקה יוונית שעושה שמח ועצוב.

הטברנה של ינוקיס

להקת ה״טברנה של ינוקיס״ תגיש תכנית של שירי רבטיקו ולייקו ביוונית, המייצגים את מגוון הזיקות של יהודים לסגנונות אלה. חלק מהשירים התפרסמו בביצוע זמרות יהודיות. אחרים זכו לגרסאות בלאדינו המעידים על הפופולריות שלהם בקרב היהודים הסלוניקאים, ולחלקם מקום בסיפור ההגירה של יהודי סלוניקי ויוון לישראל, ובזכרון הקולקטיבי שלהם כפי שהתעצב לאורך השנים. קטגוריה אחרונה קשורה לשורשי הפופולריות של סגנונות אלו בישראל, בתהליך שליהודים הסלוניקאים היה בו תפקיד חשוב.

להקת הטברנה של ינוקיס מביאה את הצלילים המראות והקולות מהטברנות של יוון ומנגנת את שירי הרמבטיקו הנוסטלגיים בעיבודים חדשים ומקוריים.

ההרכב קרוי על שם בית הקפה הקטן בעין הוד בו התחיל לפעול, ושלצערנו נסגר מאז המלחמה.
הלהקה מופיעה בכל הארץ מתמנע ועד קרית שמונה, על במות פסטיבלים, באירועי תרבות, מועדנים, וגם באירועים פרטיים. הדי ההופעות מגיע עד ליוון וזכה להוקרה של הזמרת אלני ויטאלי. בנוסף הוציאו קליפ מיוחד לשיר הרמבטיקו ליגו ליגו.

ענבל נור דקל – שירה
תאי ניקירטין – בוזוקי ושירה
מקסים שצ׳דרוביצקי – גיטרה ועוד
סוף ניקיריטין – קונטראבס
נור בר גורן – כלי הקשה

Ligo Ligo Tha Me Sinithisis
gramma kai grafi
oi imanges den yparhoun pia


יום שני, י"ט אייר תשפ"ד 27.5.2024

19:45 מפגש: (חצי) אי (גם) תרבותי – גיברלטר היהודית – עם פלר חסן-נחום
20:30 "לאדינו אנדלוס- אנסמבל נגני תזמורת הלאדינו הישראלית | ד"ר איראל לזרוס

לאדינו-אנדלוס – אנסמבל נגני תזמורת הלאדינו הישראלית עם ד"ר אריאל לזרוס

מופע עשיר וצבעוני הכולל את מיטב שירת הלאדינו והחכתיה (ניב לאדינו) מגיברלטר וצפון אפריקה יחד עם פיוטים שמקורם בהוויה היהודית ישראלית

תזמורת הלאדינו הישראלית היא תזמורת צעירה ועכשווית המהדהדת מסורות עתיקות, חלקן נשכחות, שצמחו בספרד של תור הזהב. התזמורת מורכבת מפסיפס של מוסיקאים צעירים מצטיינים המנגנים במגוון של כלים, בוגרי מוסדות אקדמיים שונים, המשלבים כוחות עם מבצעים מקצועיים ברמה בינלאומית, ותיקים בתחום הלאדינו והפיוט וכן בקלאסיקה וג'ז.

את התזמורת שפעילה במסגרת "מכון רננות" מנהל ד"ר אריאל לזרוס מלחין, גיטריסט וחוקר בתחום המוסיקה היהודית בספרדית הממזג בשפתו המוסיקלית פורצת הדרך בין מזרח ומערב.
עבודת הדוקטורט של לזרוס בקומפוזיציה כוללת גם מחקר אתנו מוסיקולוגי על יהדות גיברלטר. במופע ייחודי זה יבוצעו שני פיוטים חדשים שהלחין לזרוס לאור התקופה, את אחד מהם כתב מיכאל ביטון לזכרם של נופלי מלחמת "חרבות ברזל".

ד"ר לזרוס זוכה פרס נבון ליוצרים לשנת 2021 על תרומתו המשמעותית לטיפוח מסורות ישראל, מופיע בפסטיבלים ברחבי העולם, הוציא לאור ארבעה תקליטים מקוריים ויצירותיו בוצעו על ידי התזמורת האנדלוסית הישראלית, התזמורת הערבית-יהודית ותזמורת סימפונט רעננה. מרצה במוסדות השכלה גבוהה רבים בתחום התמחותו.

סולנית הקונצרט היא שיר יפרח פייטנית במתמחה במסורת המרוקאית, האנדלוסית והצפון אפריקאית. יפרח מופיעה בארץ ובעולם עם תזמורות והרכבים שונים. יפרח השתתפה כסולנית בטקס פרס ישראל, במופע הסליחות המרכזי בכנסת ומלמדת במסגרות שונות בארץ .

תזמורת הלאדינו הישראלית

אריאל לזרוס ניהול מוסיקלי, הלחנה, עיבוד, גיטרה וקולות | שיר יפרח שירה | סהר דוד נאי וכלי הקשה | קרן גולן חליל | מרינה טושיץ עוּד | טניה בלצר, אוה יפרמוב כינור | סופי קרן ויולה | דניאל סיון צ'לו | יקיר ששון באס

יגל הסירנה


יום שלישי, כ' אייר תשפ"ד 28.5.24
17:45 מפגש יוצר עם גלעד ואקנין – ניגוד או השלמה? מוזיקה מן המזרח ביצירה העכשווית ישראלית של אקוט

18:30
אנסמבל אקוט – מעשים קטנים

המופע החדש של אנסמבל ״אקוט״, Ecoute (הקשב בצרפתית) הוא יצירה שהיא תפילה אחרת. מחרוזת שירים של משוררים ומשוררות מקומיים, רובם ירושלמים, המעובדים בחופשיות וברגישות השירים הם בקשות, סליחות וייחולים המעסיקים אותנו כאן ועכשיו. אקוט שואבים מעולם התפילה ומטעינים את הטקסטים במשמעויות אקטואליות.

השיר הפותח את המחרוזת הוא לחן חדש לשיר הידוע "גשר צר מאוד" מאת ר' נחמן מברסלב, לאחריו שירו של יוסף עוזר- שלום עליכם", שבו מתכתב המשורר עם הפיוט הידוע ובבת אחת מתרחק ממנו מאוד: " אני ואהובתי ממלך מלכי המלכים… " מילות השיר של אלמוג בהר- "אדם פודה נפשו", מתייחסות לכל המעשים הקטנים והיום יומיים שהאדם עומל עליהם כדי לכפר על חסרונותיו. בשירה של תרצה אתר היא מבקשת מהגשם להקשיב לנשים, מתארת לנו את תפילותיהן, איך הן מצפות בכיליון עיניים לצמיחה, להצלה, למשהו פורח. השיר החותם את היצירה מהווה את שיאה במובנים רבים- גבריאלה אלישע מבקשת תורה שתקל עלינו, תתאים לנו, תורה יותר פשוטה, שנוכל לקיים: ״תן לי תורה חדשה״!

הסגנון המוזיקלי, כמו המילים, אינו מסורתי וקלאסי, אך כמובן שואב השראה מעולמות אלו.

הלחנים מושפעים מאוד מהמוזיקה הערבית הקלאסית, מוזיקה צפון אפריקאית ומהז'אנר של יצירה רחבה כגון נובא/ וסלה, והם יוצרים רצף מוזיקלי שמתפתח משיר לשיר.

אנסמבל אקוט הירושלמי עוסק כבר למעלה מעשור במוזיקה מזרחית עכשווית. הוציא שישה אלבומים, ומופיע ברחבי הארץ על במות שונות.

ענבל ג'משיד שירה | גלעד ואקנין עוד ומנדול | טל אברהם חצוצרה | עדן ג'משיד צ'לו |
יוהנה ריטמולר כינור | אביתר חרמש קונטרבס | אביב עזרא כלי הקשה | עמית שרון כלי הקשה

גשר צר מאוד מעשים קטנים


יום שלישי, כ' אייר תשפ"ד 28.5.24

19:45 הרצאה: ד"ר יוסי בן שבת – הפיוט בקהילות ישראל מזרח ומערב
20:30

אנסמבל מרכז חיבה | אלעד גבאי – חיבת הפיוט

מופע המציג את פרויקט הפיוט הגדול "חיבת הפיוט" ואת סיפורו במגוון פיוטים ממסורות יהדות המזרח השונות .
אנסמבל חיבה מביאה לקדמת הבמה את היצירה הישראלית-יהודית המקורית, ואת המוסיקה השורשית ממגוון עדות ישראל. התפתחות המוסיקה האמנותית ושירת הפיוטים בישראל הולידה קשת רחבה של יוצרים, מלחינים יהודים מארצות המזרח ומוסיקאים ישראלים בני זמננו. חלקם מוסיקאים יהודים שעלו ארצה מארצות המזרח וחלקם אמנים ישראלים בני דורות חדשים שנטמעו במוסיקה האותנטית ויצרו בה יצירות מופלאות. יחד יצרו מגוון עצום של רפרטואר ישראלי-יהודי איכותי שיסודותיו נטועים במוסיקה המזרחית האותנטית ויצרו ז'אנר שכולו מוסיקה אמנותית ישראלית-שורשית. זו התזמורת הראשונה בישראל המוקדשת ליצירה ישראלית מזרחית אמנותית.

התזמורת הוקמה ומנוהלת על ידי המוסיקאי, הפייטן ונגן הקאנון והעוד, אלעד גבאי: מוסיקאי ירושלמי, גדל על ברכי הפיוט היהודי-מזרחי, פייטן ונגן עוד וקאנון. בוגר המחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר אילן, מומחה למוסיקה ערבית, טורקית ומוסיקה יהודית מזרחית. מרצה בכיר בתחומי הפיוט והמוסיקה הישראלית האומנותית במוסדות אקדמאיים ובמרכזים למוסיקה.

חברי ההרכב: אלעד גבאי – שירה, קאנון וניהול מוסיקלי | עמית שרון – שירה וכלי הקשה | יהודה אשש – בס | גילי שפירא – גיטרות ושירה | יערה בארי – קמנצ'ה | שוהם גבאי – גיטרות ושירה | דוד כהן נחמיה – עוד

יָהּ רִבּון עָלַם אֵל מְאוֹד נַעֲלָה מַה נָּאווּ עֲלֵי


יום רביעי כ"א תשפ"ד 29.5.2024

17:30 מפגש יוצר עם חברי די גאסן טריו
18:30

די גאסֵן טריו – "חגיגת כלייזמרים: מהבלקן ועד לכאן" –
הטעמים של הבלקן, מזרח אירופה, מזרח תיכון ופולקלור ארצישראלי

די גאסן טריו- ביידיש שלישיית הרחובות, הרכב שהוא בעצם רביעייה.
הרכב עממי ושמח שמביא יצירה ארץ ישראלית מקורית וחדשה המשלבת את סגנונות הכליזמר, הבלקן והפולקלור הישראלי. הכוח העומד מאחורי המופע הוא תשוקתם הגדולה למוסיקה עממית כנה ואמיתית.
ההרכב נוסד כטריו בשנת ,2012 בזמן שגל קליין וינוש הורויץ למדו באקדמיה למוסיקה בירושלים. החל משנת 2017 הטריו הוא למעשה רביעיה. די גאסן טריו הופיעו בפסטיבלים בינלאומיים בשוויץ, גרמניה וקזחסטן וייצגו את ישראל בטאייואן ובסין. בישראל התארחו אצל ד"ר אורית וולף ועידן רייכל.

חברי ההרכב: גל קליין – קלרינט ו זֵמר | ינוש הורויץ – אקורדיון | אסף רבי – קונטרה בס | נור בר גורן – כלי הקשה

מוזיקה: מברלין ללובלין | צ׳ומפולון קליפ מהופעה בחו"ל


יום רביעי כ"א תשפ"ד 29.5.2024
19:45 הרצאת טרום קונצרט ד"ר איתמר רינגל: מרק לברי והקשר הצרפתי
20:30

אנסמבל רוזמרין- נגני הסימפונית ירושלים
נאיביות ישראלית-צרפתית
כולל ביצוע נדיר לרביעייה לכינור, ויולה, צ׳לו ונבל מאת מרק לברי לרגל 120 שנה להולדתו

היצירה הפותחת של קונצרט זה, הסוויטה קונצ'רטנטה, היא מיצירותיו האחרונות של מרק לברי, וכתובה להרכב של חליל, ויולה ונבל. פרקה האמצעי של יצירה זו קרוי "תפילה" והוא מתואר כדיאלוג בין תפילה גלותית לתפילה "צברית" ישראלית. כמו בכל יצירה להרכב הכלי הייחודי הזה, יש בכתיבתה התייחסות למסורת המוסיקלית הצרפתית שיצרה את ההרכב הזה ביצירותיהם של דובואה ודביסי. תכנית הערב ממשיכה ומתבוננת באינטראקציה בין מלחינים מהמסורת המוסיקלית הצרפתית של המאה ה-20, לבין המוסיקה היהודית. יצירתו של המלחין היהודי-צרפתי דריוס מיו על בסיס נושאים ליתורגיים של יהדות פרובנס מבוצעת לראשונה בישראל, ומבטאת את הקשר של המלחין אל המוסיקה של מחוזות ילדותו בדרום צרפת. המלחין זוכה פרס ישראל, אנדרה היידו, תלמידו של דריוס מיו, ממשיך את היחס החופשי והיצירתי לחומרים של המוסיקה היהודית, ומצליח ליצור דיאלוג מפתיע ורב פנים איתם. הן המורה והן התלמיד מתארים את יצירתם כסדרה של "אטיודים", כחומר לימודי שמצריך חזרה ושינון. לסיום חלק זה של התכנית, נשמע את גרסאותיו המופתיות של מוריס ראוול, מגדולי המלחינים הצרפתים, לשלוש מנגינות יהודיות. לסיום הקונצרט תנוגן יצירתו המוקדמת של מרק לברי, רביעייה לנבל, כינור, ויולה וצ'לו. היצירה הוקדשה ב-1939 לנבלאית קלרי סרבש שעלתה לארץ שנה לפני כן, ושהיתה נגנית הנבל הראשונה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית. זהו כנראה הביצוע הראשון ליצירה מאז קונצרטי הבכורה לפני 85 שנים. פרקה האמצעי של היצירה קרוי "שיר השירים" והוא מכיל מוטיבים רבים של תפילה יהודית וטעמי מקרא.
אנו נמצאים בשלהי שנת ה- 120 למלחין מרק לברי (1903-1967), מחשובי המלחינים הישראלים. לברי כתב מעל 400 יצירות מאופרות, סימפוניות מוסיקה קאמרית ועד שירים עממיים. לברי יליד ריגה, שלמד מוזיקה בגרמניה , מונה כמנצח הראשי באופרה של ריגה והתחיל להצליח כמלחין ומנצח באירופה. הוא הגיע לביקור בישראל ב- 1935 עם רעייתו, התאהב בה מיידית ונשאר. לברי היה "המלחין של מדינת ישראל הצעירה" וליווה את אירועי הקמתה ביצירות מוזיקליות. הוא כתב את סימפוניית הנגב, כשבן גוריון ירד לנגב ואת סימפוניית הקוממיות בתקופת מלחמת השחרור. האופרה שלו "דן השומר" אף היא הסטורית. מאז הגיע לארץ לא ביצע את יצירותיו "האירופיות"

מרק לברי: סוויטה קונצ׳רטנטה לחליל, ויולה ונבל
דריוס מיו: אטיודים על נושאים ליטורגיים של יהדות פרובנס
אנדרה היידו (תלמידו של דריוס מיו): אטיודים על נושאים יהודיים
מוריס ראוול: שלוש מנגינות יהודיות
מרק לברי: רביעייה לכינור, ויולה, צ׳לו ונבל


אנסמבל רוזמרין:

רותם ברטן, חלילנית ראשית, התזמורת הסימפונית ירושלים
איתמר רינגל, ויולן ראשי, התזמורת הסימפונית ירושלים
מרינה פרדין, נבלאית ראשית, התזמורת הסימפונית ירושלים

נגנים אורחים:
ז'אנה גנדלמן, כנרת ראשית, התזמורת הסימפונית ירושלים
איריס יורטנר, צ'לנית ראשית, התזמורת הסימפונית ירושלים

סוויטה קונצ'רטנטה

לפרטים נוספים: הילה קומם 052-3534666.

שתפו

כתבות נוספות

יין ישמח לבב אנוש!

הודיני על המאבק לחופש – להקת בלט ירושלים

תל-חי כיתות אמן בינ"ל לפסנתר (ע"ר) המחזור ה – 33

טל קלמן "צליל בצבע", אוצרת גלית צימבליסט – תערוכה ושיח גלריה

בני טובים!

האישה שבי!

לנצח את המאסטר

שיחה בשתיים: הרבנית עדינה בר שלום – כלת פרס ישראל במפגש אישי

החדר הדרומי

"כשהחיפושיות האפורות השתלטו על בגדאד" – "שיחה בשניים" עם לינדה מנוחין ומונה יחיא

יופי של פטנט!

המושכות בחוטים

לכבוד יום האישה הבינלאומי "המושכות בחוטים"

אני בסוויטה!

ויטרינה לבוש אישה יהודיה מכורדיסטאן - צילמה נאוה מוצפי

לבוש האישה היהודיה בכורדיסטן העיראקית

הילדים של אנה!

ספרים רבותי ספרים!

נשתה נשתה לחיים!

ריטה - צלם מייק אדרי

"ריטה- שני גברים ואישה אחת" – האופרה הקאמרית הישראלית

יד זיכרון להרוגי המלכות בחצר מרכז מורשת יהדות בבל- צילום צוות המרכז

סופה של גולה ילדים בצל הרדיפות

דוק זה החידוש!

כל מילה בול!

Toscanini quartet picture - Yoel Levy

מווינה ופראג לטרזין: המלחינים היהודים בטרזין בראי הקלאסיקה

ברק סימון

צל"ש עם ברק!

סוניה זה הסיפור!

זרעים של אחדות ותקווה!

נלחמים בסרטן!

לרוץ אתו למרחקים!

כותבת אותי.

התזמורת מאייר דייגו וייסמן

הקרנת הסרט הדוקומנטארי "התזמורת"בליווי מפגש אישי עם הבמאי עופר פנחסוב

באנו חושך לגרש!

,תומריקו שלי

אנסמבל חיבה קרדיט תמונה נתי כהן

מוזיקה יהודית – מהקלאסי ועד הכלייזמר בירושלים

סיפור חייו של הבאבא סאלי ועוד הצגות במסגרת פסטיבל "מעגלים"

דר יובל רבין צילום משפחתי

באנו חושך לגרש – העונה ה- 12 של סדרת הרסיטלים לעוגב

זיו סבג צלם נועם טביב

זיו לאור ירח רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג

Oxana Yablonskaya photo Sergei Demyanchuck print 2

קונצרטים חגיגיים לרגל יום הולדתה ה-85 של פסנתרנית העל אוקסנה יבלונסקי

יוזמה ברוכה!

תיקונים צילום איתי לבינסון

"תיקונים" תיאטרון מוזיקלי לשחקנית וארבעה נגנים

טעם של עוד!!

פאוזיה

שיח גלריה בתערוכה החדשה: יהודית אנגלרד – "מהגרת"

משחק האלים

מתח פוליטי קטלני, זכויות נשים ו'אחר' לאונרד ברנשטיין בניו-יורק

הארכיב של יהודי עיראק שנמצא במרתפי סדאם חוסיין בבגדד והועבר לשיקום בוושינגטון

תל-חי כיתות אמן בינ"ל לפסנתר (ע"ר) השנה ה- 32

כמה טוב שיש יום טוב

אירוע הוקרה לשחקנית שושה גורן

מועדון הספר הטוב: נשף המשוגעות

מועדון הספר הטוב: שבעת הבעלים של אוולין הוגו

הו הא, מי זה בא? ראש העירייה הבא

שיחה בשניים- עם הקרדיולוג פרופ' יוסי שמש כולל קטעים ממופע הסטנדאפ "יוסף ירד מהפסים"

הטבע בהדרו כאן ושם.

שיח גלריה יסגור את התערוכה – עמית רונן / הארת שוליים

קלימארה פאפוס !!

"מתימן ועד כאן" שרון שחר ואביעד צדוק

Joseph Sassoon by Helen Jackson for press

שושלת ששון – מפגש עם מחבר הספר עטור השבחים פרופ' ג'וזף ששון מאונ' ג'ורג'טאון

קרדיט צלם- אלעד אייבס

עמית רונן מציגה תערוכה חדשה של ציורי שמן "הארת שוליים"

עוד לא תמו, כור' מאיה ברינר צלם תומר הלפרין

הורה ירושלים מציגה בבכורה "זמן מקום"

צלם גיא זאב. החזן הצבאי מהטקס בשנת 2022

טקס האזכרה השנתי להרוגי המלכות ולקורבנות ה"פרהוד"

קולות וצלילים מבגדאד

פסטיבל "ימי מוזיקה יהודית" ה- 11 בסימן "יחד-כולם"

המלכה האם מארחת

"מחרוזת ענבר" – הסופר עטור הפרסים אלי עמיר

מועדון הקריאה של חוה

בכורה אש ספרדית – מהפלמנקו ועד ללטיני

אנא סמר- שירת התנגדות בין כור ההיתוך לכור החיתוך

עננים של תרבות

בכורה עולמית

"אהבה לעת ערב"

הבשורה לשיער

אשראי פרטי

בנות שתיים

משחקי אמש לכדורגל הישראלי

רס"ל נדב גולדמכר ז"ל

להיות נינגה

חדשות מהשטח

מיומנה של שרה רז

ציורי אקוורל:

נפלאות האמנות בזבל

ביקור מרגש

ביקור מרגש

אירוח מרגש

ננו המוזיאון החדש

הנה זה מגיע!

חוזרים עם קסטרו

עורך דין תאונות עבודה

וועדת הכלכלה מתכנסת

אני מאשים

המקסיקנית במגדלה

מה אומרים הכוכבים

סוכות מלא חוויות.

והוא משלנו!

נזכור ולא נשכח!

לתפארת מדינת ישראל

גבעת שמואל ממחזרת!

הגיבור שלנו ושל כולם

אור לנו

מיי באנדלס

שתו וויסקי

מתולתלות

המתנות של YOLO לסוכות והחגים