פסטיבל קולנוע ירושלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כמיטב המסורת התקיים אמש אירוע פתיחת , פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-39 שהוא אירוע התרבות הגדול, הוותיק והחשוב בישראל.

טקס הפתיחה החגיגי שנערך במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו הגברת מיכל הרצוג, שר התרבות והספורט מר חילי טרופר, שר השיכון והבינוי, ושר ירושלים ומורשת מר זאב אלקין, מנהל פסטיבל הקולנוע ירושלים רוני מהדב-לוין, יו״ר הועד המנהל של סינמטק ירושלים דני מימראן.

אירוע הפתיחה במעמד אורח הכבוד הבמאי השוודי רובן אוסטלונד, שסרטו החדש ״משולש העצבות״ זוכה פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן, הוקרן כסרט הפתיחה של הפסטיבל. אוסטלונד קיבל על הבמה אות הוקרה מטעם הפסטיבל. האירוע התקיים בטקס חגיגי בבריכת הסולטן תחת כיפת השמים, בהשתתפות כ-5,000 צופים ואורחים.

פסטיבל הקולנוע ירושלים מתקיים השנה בתאריכים 21 ועד 31 ביולי, 2022. כבכל שנה, יציג הפסטיבל תכנית אמנותית עשירה ומקיפה הכוללת יותר מ-200 סרטים מ-50 מדינות, עשרות בכורות חגיגיות של הסרטים הישראליים הבולטים של השנה, כמו גם סרטים מדוברים שזכו בפסטיבלים מובילים בעולם ובהם ברלין, קאן, ונציה, סאנדנס ואחרים.

בין המברכים ראש העיר ירושלים משה ליאון ששלח ברכה חגיגית מצולמת. ורעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג.

בין דבריה של רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג:

״׳כל קיץ קורה דבר מה׳ כך כתב נתן יונתן ובאמת, כל קיץ קורה דבר מה מופלא שנקרא פסטיבל הקולנוע ירושלים. פסטיבל הקולנוע הפך לשם דבר, למרחב שטומן בחובו מנעד רחב כל כך, איכותי כל כך, ומעשיר כל כך. הפסטיבל הזה לא רק חושף את הקולנוע הישראלי למי שמובילים ומובילות את הזירה הקולנועית הבינלאומית; אלא גם מצליח לעודד יצירה מקומית, גם בשלביה המוקדמים ובוודאי כשהיא בשיאה; והכי חשוב להיות חממה לשלל פעילויות ומפגשים מעוררי השראה במובן הכי אותנטי של המילה בין יוצרים מהארץ ומהעולם. לקולנוע יש כוח להוציא אותנו מתוך היומיום שלנו, או לגרום לנו לשהות בתוך נימי הנפש. יש לו כוח פוצע אבל גם מרפא. כמו כל אמנות, יש בו, בקולנוע, כוח חיים. זו הסיבה שבגללה אמנות איננה מעין תחביב או עיסוק לשעות הפנאי, היא חייבת להיות חלק ממנעד ההתנהגויות האנושיות שלנו. היא חייבת להיות מגוונת ונגישה לכולם. לכו לראות סרטים!״

בתמונות מימין בעמידה:

מנהל פסטיבל הקולנוע ירושלים רוני מהדב-לוין, הבמאי השוודי רובן אוסטלונד, רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג ונשיא המדינה יצחק הרצוג.

בתמונה בישיבה מימין:

שר השיכון והבינוי ושר ירושלים ומורשת מר זאב אלקין, שר התרבות והספורט מר חילי טרופר, רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג, נשיא המדינה יצחק הרצוג, מנהל פסטיבל הקולנוע ירושלים רוני מהדב-לוין. 

צילום: סיון פרג׳.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »