קולם של יוצאי בבל -השקת הספר האקדמי "הקולות הספרדים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קרדיט לצלם: דוד בלומנפלד

קולם של יוצאי בבל 

באירוע ייחודי לרגל השקת הספר האקדמי "הקולות הספרדים"
יוקרנו סרטונים המציגים סיפורים אישיים מרתקים
האירוע ילווה בתערוכת דיוקנאות

בשיתוף הארגון האקדמי הבינלאומי "קולות ספרד"

יום ו' | 11.11.22 | בשעה 10:30
[email protected]

יהודים אמריקאים (ארצות הברית וקנדה) עומדים מאחורי היוזמה להשמיע את קולם של יוצאי ספרד, אשר גורשו מארצם לאחר הקמת מדינת ישראל.
מרכז מורשת יהדות בבל יארח את חברי הארגון "קולות הספרדים- Shephardi voices"  לאירוע ייחודי שבו יושק הספר "קולות ספרדים: גירוש היהודים מארצות ערב" מאת ד"ר הנרי גרין וריצ'רד שטרסבר.
באירוע יוכל להיחשף הקהל לסיפוריהם המרתקים של שלמה הלל ז"ל, ויקטור משעל (קנדה)  עבדאללה דנגור (אנגליה), אדווין שוקר (לונדון)  ולינדה מנוחין, שכל אחד מהם מיוחדבמינו ונותן זווית אחרת לאותה קהילה שגורשה. 
בנוסף, יוכלו המשתתפים להנות מתערוכה ובה פורטרטים של  אלי עמיר, סמי מיכאל, אדווין שוקר, מייק יובל, עדנה משעל, עזרא זילכה, עודד הלחמי, דורין דנגור, ברוך לוי ולינדה מנוחין.

"אנו שמחים לשתף פעולה עם המחברים היקרים, שניהם חוקרים אמריקאים שמצאו לנכון לתת פתחון פה לסיפורם המושתק של מגורשי ארצות המזרח", אומרת המנכ"לית  עליזה דיין חממה. "העדויות מהדהדים את קולם של היהודים שנעקרו מבתיהם, משכונותיהם וממורשתם. באירוע יושם דגש על קולם של יוצאי עיראק".

על מחברי הספר

ד"ר הנרי גרין 
יו"ר ומייסד הקולות הספרדים
מרצה ללימודי יהדות ומדע באוניברסיטת מיאמי והמייסד של המוזיאון היהודי בפלורידה. הוא שימש כעמית אורח באוניברסיטת אוקספורד ובאוניברסיטה העברית בירושלים, ונתן עדות לוועדת זכויות האדם של הקונגרס בארצות הברית כתומך בזכויותיהם של העקורים.

ריצ'רד שטרסברג
יו"ר "הקולות הספרדים הבינלאומי"
הוא איש תקשורת וקולנוע. היה עוזר סגן שר התרבות והשידור בממשלת קנדה, נשיא איגוד הטלוויזיה הקנדי בכבלים, מנכ"ל חברות הטלוויזיה בלוויין Starchoice וקנקום, יו"ר קרן הטלוויזיה הקנדית, מנהל מנכ"ל Telefilm Canada (חברה למימון סרטים) וראש שירותי האנגלית ב-CBC. ספריו "מגדל בבל" ו"הגן הסבוך" זכו בשבחים ופרסים. פעיל בכיר במגוון ארגונים העוסקים בשידור, כתיבה וחברה בקנדה.

לפרטים נוספים: יהודה קורן 052-3350928.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי.

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה.

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »