שלום לך מופסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

פתגם ידוע אומר שאדם ניכר בכוסו ,כיסו, ועוד, ועוד.אבל בעיקר גם באהבתם
של בני ביתו,חבריו,וכל אוהביו.אמרת שמואל צמח אמרת הכול.
ערב הענקת מלגות לזכרו במופע ושירה בתיאטרון בית צבי, כנסו כנסו, מרגש!Posted byחוה ברק6 בדצמבר 20190שיתופיםהכתבה הבאההספר שטרם נכתב

ברכה1
ברכה
ברכה3

תמונה קבוצתית.ברכה צמח,עם חברתה ליא קניג.
 ד"ר ברכה צמח ,כוריאוגרפית בעלת כשרונות ומעלות רבים,הוכיחה עד כמה אוהבים אותה,את בני ביתה,ומוקרים את אישה האמרגן גדול הלב והנשמה שמואל (שמואליק) צמח ז"ל.
תיאטרון בית צבי ברמת גן ,היה בשבוע שעבר גדוש כולו,שם התקיים ערב הוקרה,וחלוקת מלגות על שמו של האמרגן ואיש התיאטרון " שמואל צמח" ז"ל.לציון 68 שנות פעילותו.
הגיעו  לכבד ולזכור בני המשפחה ,כולל הילדים והנכדים שהגיעו מלונדון .בין כולם התרגשה ברכה ה"אשה שאתו שהייתה תמיד" אבל הצליחה גם לפתח קאריירה ענקית משל עצמה. הערב המרגש שהיה גם סיום תחרות המלגות על שמו של שמואליק שמעניקה ברכה בשם כל המשפחה.
השופטים שקשה עליהם הייתה הבחירה,  29 מתמודדים סופיים הגיעו לחצי הגמר,ומתוכם עלו 10 מתמודדים סופיים,כשמתוכם זכו 4 .כללו את משה דץ,חני נחמיאס,אלון אופיר,ומנהל בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה ארתור קוגן. התרגשו ונהנו השחקנית ליא קניג,יענקלה אגמון, לשעבר מנהל תיאטרון הבימה ,שמואליק עומר, גם הוא לשעבר מנהל התיאטרון ,ובית צבי.יונה יהב (חיפה לשעבר ) אפי שטנצלר ,גבי לסט מנהל תיאטרון היידשפיל,מיקי פלד, יוסי פלג יו"ר איגוד האמרגנים,נועם סמל,ועוד רבים שגדשו את האולם (וגם את המדרגות.)כולם בלי יוצא מן הכלל שבחו,וזכרו את שמואליק ז"ל הצבר הראשון ששם את ישראל על הבמה ,תלמידי שנה ג של התיאטרון שהתמודדו על מלגה,הגישו להנאת כולם מהרפרטואר העשיר של הזמרים שועי העולם ששמואליק הפיק את הופעותיהם בישראל.

 
ומילת סיכום אליך ד"ר ברכה צמח:
"נמשיך במסורת להנצחת שמו ,כדי שגם הדור הצעיר ידע מי היה ".
.כשנפטר שמואליק צמח ז"ל ,גדול גדול האמרגנים,והאיש שעיצב את התרבות בארצנו באחד העיתונים ניתנה כותרת "מופסה -מת", כל כך נכון!
אז שוב שלום לך איש ענק "מופסה" ,הגדול מכולם,לעולם לא תשכח!
 צילומים-איציק בירן.
 
 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »