תיירות נכנסת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

חופשות וטיולים בארץ.

תיירות זה כאן!

אוני עמיאל העומד בראש קבוצת עמיאל, הוזמן ע"י שר האוצר, ישראל כץ לפגישה חשובה שהתקיימה אתמול (יום א') במשרד האוצר, במהלכה הציגה שרת התיירות לאנשי האוצר את הצעדים הדחופים הנדרשים בטווח המידי.

מה היה בפגישה?

בפגישה אצל שר האוצר ,הוצגו נתונים ועיקרי הדברים לטיפול מעמיק בענף התיירות שנפגע קשות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה ועדיין לא חוזר לתפקוד. ב

מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת יוסי פתאל, הציג את הדברים ברמת המאקרו ואילו אוני עמיאל, הציג את המצב המורכב שחווה קבוצת עמיאל המתמחה בתיירות נכנסת לישראל ומובילה את הענף כבר ארבעה עשורים בהצלחה רבה, וגם בחברת 'עמיאלאיוונט', שהושקה לאחרונה כמענה חשוב ומעטפת כוללת לתיירות הפנים, לאירועים וכנסים ומושפעת אף היא  מהמצב.

בפגישה הושם דגש על חלקה של התיירות כענף מוביל בכלכלת המדינה וכמובן על הסיוע הנדרש בינתיים לטובת הענף שהושבת כליל מעל שנה ושלושה חודשים. כמו כן, נפרשו הצרכים המיידים של הענף לטובת קיומו כגון: הארכת חל"ת והמשך מענקי הוצאות קבועות והנחה בארנונה. בנוסף, הושם דגש על העובדה שתיירות נכנסת יכולה להוות תרופה לערים מעורבות בישראל אחרי מבצע 'שומר החומות".


"מארגני תיירות נכנסת בישראל מהווים גורם מוביל במשק, מצוקות הענף שלנו בשנה האחרונה הן קריטיות ובעלות משמעות מרחיקת לכת, חלקנו בשרשרת הערך הכלכלית, התעסוקתית, התדמיתית הוא מרכזי. והצורך בשימור התשתית שלנו נדרשת ומתחייבת.  בקשיים הקיימים כאשר נתב"ג פועל חלקית ובדיקות  סרולוגיות בהגעה לארץ הן תנאי, בזמן שמקומות רבים  באירופה וארצות הברית לא דורשים זאת, מהווה הדבר מכשול אדיר המעכב את חזרת התיירות לישראל, על אף שאנחנו המדינה היחידה כמעט בעולם שמרבית האוכלוסייה בה מחוסנת.

איך ייתכן שאחרי15 חודש בהם הענף בהדממה מוחלטת ניתן להמשיך להחזיק עסקים שלמים עד שהתיירות תתייצב ותחזור? אני וחבריי לענף מצויים בדאגה עמוקה לעתיד שלנו", ציין אוני עמיאל.


שרת התיירות, אורית פרקש הכהן,
שהציגה את הנושא לשר האוצר חיזקה והדגישה : "ענף התיירות נפגע קשות בקורונה, תנועת התיירים לא חזרה לסדרה ומבצע שומר חומות רק הסתיים. אין מנוס מהארכת הסיוע באופן ממוקד לענף התיירות ועובדיו בישראל. הצגתי היום את פרטי הסיוע הנדרש לשר האוצר וסיכמנו על גיבוש תכנית הסיוע לתיירות תוך שבועיים בעבודה משותפת בין המשרדים". ציוץ מהטוויטר.

סיכום הפגישה ?

הוחלט שתוך שבועיים יהיה מתווה בנושא והתכנית תופעל.

לידיעה כללית :ענף התיירות הנכנסת מכניס לקופת המדינה 9.5 מיליארד ₪ בשנה ומקביל בהיקפו לייצוא הביטחוני מישראל, אך מקבל יחס שונה מבחינת סיוע

אנחנו נמשיך לעקוב.

צילום : באדיבות עמיאל טורס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

נשות חיי

רומן סוחף המגולל את סיפורו של יהונתן.. ומיהו יהונתן? טוב ששאלתם .זהו סיפור מרתק על צעיר שאפתן ההופך לאיש משפחה, שאינו חדל

קרא עוד »

תורת דיני המשפחה

מי שלא מכיר את עו"ד בני דון -יחייא שיקום .לא הרבה יקומו כי עורך דין בני דו יחיא מבכירי עורכי הדין לדיני

קרא עוד »