תערוכה בצ'ימידן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
הזמנה לתערוכה.

קבלו סיפור !

איך נולדת תערוכה? מה מביא בחורה סטודנטית במרכז האקדמי לחינוך וחברה אורנים לרעיון להצגת תערוכה ייחודית בתערוכת בוגרים 2022.

ירדן אלגרבלי, סטודנטית במרכז האקדמי לחינוך וחברה אורנים תציג בתערוכת בוגרים 2022 סיפור אישי מהחיים. תערוכה ייחודית הלקוחה מתוך שימו לב צ'ימידאן צבאי ישן.

אלגרבלי, , מצאה בבוידעם של הוריה צ'ימידאן צבאי ישן. בתרמיל המהוה היא גילתה להפתעתה הרבה את חפציו האישיים של הדוד שלה, אשר נשתמרו שם כבמעין קפסולת זמן מאז שנות ה – 70. הדוד, מאיר אלגרבלי, נהרג ביום האחרון של מלחמת יום כיפור בסיני. על אף שלא פגשה אותו מעולם, ירדן מודעת היטב לבור הגדול שמותו השאיר בלב המשפחה. כעת ירדן מוציאה אל האוויר את התמונות, המכתבים והחפצים האישיים של מאיר ומציגה אותם כחפצי אמנות בתערוכת הבוגרים של המכון לאמנות במכללת אורנים.

לקראת התערוכה, היא כתבה מכתב למאיר המצורף כאן:

"מאיר הוא אחי הגדול,
ומאיר הוא אחיו הגדול של אבי.

מאיר מהווה חלק בלתי נפרד מההוויה של ביתי,
טביעת אצבעו נמצאת בכל: במוסיקה, בתחביבים, באמנות, בערכים ובאמונה.
בעליית הגג בביתה של סבתי נמצא תרמיל צבאי ישן, ובתרמיל חפציו האישיים של מאיר שנראה כי קפא עליהם הזמן והם השתמרו בקפסולה סגורה הרמטית שלא ניתנה למגע כחמישים שנה.


מאיר אחיו של אבי נהרג בשנת 1973 ביומה האחרון של מלחמת יום הכיפורים בקרב על הגולן.
המפגש האישי האינטימי עם מזכרות העבר עוררו תהיות ושאלות שמלוות את פס קול חיי,
אלו התעצמו והתרבו עם הקמת התערוכה, "באיזה הרגשה חי אדם שקרוי על שם של גיבור מת?, "כמה השפעה יש לאדם שאינו בחיים על אלו שכן?", ועוד שאלות רבות..
חלל התערוכה מזמין את הצופים להכיר אדם חי, שמת ב-1973. לקרוא במכתביו, להביט בתמונותיו, להאזין למוסיקה שאהב ולהיכנס  לעולמו האישי והפרטי ללא רשותו, אל מול עולמו של מאיר אחי תוך רשות מלאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פוסטים נוספים

הגיבור שלנו ושל כולם.

יד על הלב .את איתי פולישוק השחקן (המצוין) אני מכירה עוד כשהיה "ילד פלא" . עקבתי ,ואהבתי לראות אותו רוקד סטפס ,בקלילות,

קרא עוד »

נשאר הפלא.

יד על הלב .את איתי פולישוק השחקן (המצוין) אני מכירה עוד כשהיה "ילד פלא" . עקבתי ,ואהבתי לראות אותו רוקד סטפס ,בקלילות,

קרא עוד »

האטרקציה של הקיץ!

התקיים אירוע  השקה מוצלח מאוד של  פארק  דרגון לנד –  האטרקציה הגדולה בישראל הקיץ הזה. אל האירוע הגיעו סלב וילדיהם ביניהם גם

קרא עוד »

סגירת מעגל בסלוניקי.

התרגשות רבה נרשמה השבוע בסלוניקי .כשהאוניה "קראון איריס" של חברת "מנו ספנות" עגנה בנמל סלוניקי ביוון כשעל סיפונה כ-1750 נוסעים, ביניהם רבים

קרא עוד »